Natjecanje u čitanju naglas
Autor: Marja Krstulić, 24. 10. 2016.

Ove školske godine u našoj smo školi prvi put organizirali  školsko natjecanje u čitanju naglas. Čitači od 3. do 8. razreda s nama su podijelili svoju ljubav prema čitanju i knjigama.

Najčitanija je književnica u nižoj kategoriji (3., 4. i 5. r.) Sanja Polak, a o zgodama njezine junakinje Pauline saznali smo iz Dnevnika Pauline P., iz Skijaškoga dnevnika Pauline P. i iz Gorskoga dnevnika Pauline P., a čuli smo i mnoge zanimljive ulomke iz knjiga: Pingvini gospodina Poppera, Tom Gates, Čarobnica Lili i leteći zmaj, Matilda, Kapetan Gaćeša itd., kao i iz lektirnih knjiga Vlak u snijegu, Čudnovate zgode šegrta Hlapića i Emil i detektivi.

Stariji učenici (6., 7. i 8. r.) čitali su neke lektirne naslove (Mali princ, Duga, Tajni dnevnik Adriana Molea, Tajni leksikon, Dnevnik malog Perice...), ali i knjige Nikkin dnevnik, Ludi dani u Ludolandiji, Imaš fejs?, Tajna bakinog tavana, Igre gladi, Nemam vremena...

Žiri u sastavu: Iva Vinter, Kristina Dilica, Jelena Čeko, Snježana Akrap, Aelita Jurak i Gordana Ljubas donio je odluku te su pobjednice školskog natjecanja:

Lea Posavec, 5. a (mlađa kategorija)     i  Ana Tonžetić, 6. c (starija kategorija)

Čestitamo svima koji su se natjecali, zahvaljujemo i svima onima koji su pomogli u organizaciji Natjecanja, a pobjednicama želimo da dostojno predstavljaju našu školu na Županijskom natjecanju koje će se održati u četvrtak 27. listopada 2016. godine s početkom u 10 sati.

Organizatorice natjecanja:

učiteljice hrvatskoga jezika Aelita Jurak i Gordana Ljubas te učiteljica RN Jelena Čeko