Druženje s Meštrima
Autor: Marja Krstulić, 27. 10. 2016.

Zahvalni smo na druženju s Meštrima i zajedničkom obilježavanju Dana zahvalnosti za plodove zemlje i Kestenijadi koje smo održali u petak 21. 10. 2016. u prostorima naše škole. Unatoč vremenu uspješno smo organizirali i svi zajedno uživali u prekrasnim razrednim košarama s jesenskim plodovima i pekarskim kreacijama naših mama, baka, teta, susjeda, vjerojatno i ponekog tate ili djeda, a zasigurno i malih ručica i ruku naših prvaša pa sve do velikih osmaša.

Svi smo zajedno stali ukrug oko naših blagovaonskih stolova te smo druženje započeli pjesmom velikog zbora, blagoslovom kruha i jesenskih plodova uz molitvu župnika.

Naše su druženje  obogatili članovi udruge Reda Čuvara grada Zagreba svojim radionicama:

kaligrafije

izradom nakita od verižnine

heraldike

streličarstvom

skakanjem u vreći

bacanjem kolutova

Pokazali su nam kako u školi možemo oživjeti i doživjeti srednji vijek.

Vatrogasci su bili s nama, ne zato što smo se bojali da će nam kesteni početi gorjeti ili će nas napasti leteći zmajevi, već zato da nas podsjete koliko je važno uvijek biti na oprezu, ali i znati koga nazvati i čiji telefonski broj okrenuti u slučaju da se dogodi potreba za istim.

U predvorju škole naša Učenička zadruga Eko Meštri organizirala je prodaju predmeta izrađenih na raznim sekcijama; od platnenih torbi, vrećica lavande, ogrlica i broševa sve do drvenih kućica i stalaka za olovke.

Naši učenici i njihovi najbliži donosili su namirnice koje će škola donirati župnom caritasu Župe Duha Svetoga, a svi preostali kruhovi već su istu večer završili u pučkoj kuhinji kod časnih sestara Misionarki ljubavi u Jukićevoj ulici.

Ovo su naše druženje posjetili i naši bivši učenici te se podsjetili  kako su naša druženja izgledala prije. Bilo ih je baš lijepo ponovno sresti, baš kao što se nadamo da ćemo se i mi za godinu dana ponovno sresti i sve ovo ponoviti.

Izvješće sastavila: Ana Domić Tunguz

Fotografije: Ida Kristović