KOŠARKAŠI MEĐU OSAM!
Autor: Marja Krstulić, 12. 12. 2016.

Ovogodišnja generacija sedmih i osmih razreda naše škole plasirala se pobjedom protiv OŠ Žitnjak među osam najboljih košarkaških ekipa u Zagrebu.

Nakon direktnog plasmana u drugi krug učenici naše škole izborili su prvo mjesto u grupi pobjedama protiv OŠ A. Stepinca i OŠ P. Preradovića. U subotu u kvalifikacijskoj utakmici trećeg kruga  čekala nas je vrlo čvrsta ekipa OŠ Žitnjak i samo nas je pobjeda vodila u završnicu među osam najboljih škola. U početku iznenadila nas je vrlo agresivna obrana protivnika pa smo u utakmicu ušli s laganim zaostatkom. Kako je igra odmicala, uhvatili smo priključak i brzim protokom lopte prešli u vodstvo. Obranu smo igrali na vrlo visokom nivou, kao i u prethodnim utakmicama, unatoč deficitarnosti u visini u odnosu na protivnika. Utakmicu smo prelomili u zadnjoj četvrtini sjajnom tranzicijom i suradnjom bekova s našim visokim igračima. Krajnji rezultat bio je  26:17 i time smo se plasirali u četvrti krug natjecanja u kojem nas očekuju još tri utakmice protiv vrlo jakih škola.

Ova generacija igrača  pokazala je karakter i veliko srce kad je bilo najpotrebnije i svima dala do znanja da itekako treba računati na njih. Košarkaška bajka u Meštroviću se nastavlja! Bravo momci!

Hrvoje Đurak,prof.