Amerikanac u Meštroviću
Autor: Marja Krstulić, 16. 3. 2017.

Da, dobro ste pročitali, nakon Amerikanca u Parizu i Engleza u New Yorku, Amerikanac u Meštroviću mogao bi postati hit među učenicima naše škole u generacijama što dolaze. Tome se nadamo u predmetnoj nastavi Engleskoga jezika.

Naime, na ponudu gospodina Michaela Soucieja, voditelja klubova za učenje engleskog jezika u Hrvatsko-američkom društvu, kolegica Tea Sušac i ja odlučile smo odgovoriti i pozvati ga da u našoj školi održi jednu od pet Radionica američke kulture koju HAD u svom programu nudi. Za naše učenike 7. i 8. razreda odabrale smo 90 minutnu radionicu o temi US Geography & National Parks (Geografija SAD-a i nacionalni parkovi). Na radionici održanoj u ponedjeljak 13.3.2017. sudjelovalo je 22 učenika koji su kroz uvodni dio o SAD-u i predavanju vezanom uz temu na kraju sudjelovali u interaktivnom kvizu znanja i pritom štošta naučili, ponečega se i prisjetili, ponešto i ponovili, ali se nadasve dobro zabavili. Ako se možda pitate tko je u kvizu pobijedio,  neće vam biti teško pogoditi, ali samo ako ste dobro upućeni u naše Meštrice – pobjednice na školskom pa ponovno na županijskom, a možda čak i na državnom natjecanju iz engleskog jezika. Bez lažne skromnosti, očekujemo rezultat među prvih pet od naše osvajačice kviza Lane Zekušić, učenice 8. d razreda i Anđele Jakiše, učenice 8. c razreda koja je na kvizu ostvojila 2. mjesto. Nisu ni ostali osmaši dekači bili loši, predvođeni Lukasom Baltasom, mladom nadom geografa među Meštrima, a nisu niti sedmaši cekači podbacili, no njihovo vrijeme tek dolazi. Bilo kako bilo, u godinama pred nama možete očekivati još susreta s izvornim govornicima engleskog jezika u Meštroviću. Amerikanac u Meštroviću probio je led. Zahvaljujemo gospodinu Soucieju na suradnji i nadamo se još većem odazivu nekih novih klinaca dogodine.

Izvješće sastavila: Ana Domić Tunguz