MEŠTRI MEĐU 8 NAJBOLJIH ŠKOLA U BADMINTONU
Autor: Marja Krstulić, 22. 3. 2017.

U organizaciji ŠSSGZ prošli četvrtak održano je Županijsko prvenstvo grada Zagreba u badmintonu u kojem je naša škola nastupila u obje konkurencije.

Učenici su ostvarili vrlo dobar plasman i nakon dvije pobjede ispali su u četvrtfinalu protiv OŠ Trnsko, dok su učenice ispale u 1.kolu, unatoč činjenici što je našu školu predstavljala jedna od najboljih badminton igračica u Zagrebu Iva Pranić. Sustav natjecanja nije dozvolio jednom igraču da igra više od dva meča, a za ukupnu pobjedu trebalo je tri boda. Iva je lakoćom dobila svoje protivnike,ali ostale naše igračice nisu se mogle nositi s drugim natjecateljicama koje aktivno treniraju u klubovima tako da smo na kraju izgubili tijesnim rezultatom 3:2. Učenici su odigrali iznimno dobar turnir i dobili 2 meča protiv vrlo dobrih ekipa, no nažalost pred vratima polufinala (poluzavršnice državnog) zaustavila ih je sjajna ekipa OŠ Trnsko porazivši ih rezultatom 3:2.

Treba napomenuti da su svi naši igrači redom učenici sedmih razreda i da smo stvorili dobar temelj za sljedeću godinu u kojoj očekujemo iskorak više. Borbenošću i zalaganjem  posebno se dojmio Đevenica, a dopadljivom igrom Pranić.

Izvješće napisao i vodio natjecatelje Hrvoje Đurak, prof.