MALI MEŠTRI OSVAJAČI CEDEVITINE MINI LIGE
Autor: Marja Krstulić, 21. 5. 2017.

Protekli vikend učenici naše škole igrali su završnicu Cedevitine lige i suvereno bez izgubljene utakmice osvojili naslov, prvi puta otkad u njoj sudjelujemo.

Nakon dominacije tijekom cijele godine naši mali košarkaši, igrači rođeni 2006. i mlađi , igrali su protiv kombinirane ekipe Smokija koja je natjecanje završila na 4. mjestu. Osim prve četvrtine koju smo odigrali pomalo nervozno, kako je utakmica odmicala, Meštri su pokazali raskoš talenta i znanja u napadu te u obrani igrali vrlo kvalitetno i čvrsto pa smo u zadnju četvrtinu ušli sa razlikom od 15 poena.  Zadnju četvrtinu igrali smo opušteno i nesebično tražeći uvijek najbolje postavljenog igrača u napadu  te su utakmicu završili naši najmlađi igrači iskoristivši priliku i minutažu na najbolji mogući način.  U finalu susreli smo se sa starim protivnicima kombiniranom ekipom OŠ Zaprešić s kojima smo igrali već dva puta u ligi i oba puta izašli kao pobjednici, iako su obje utakmice bile napete i izjednačene. Dvije najbolje ekipe u ligi pokazali su vrlo dopadljivu igru i u ovoj utakmici, posebno kad znamo da se radi o igračima 2006./2007. godište i gledatelji su stvarno mogli uživati u dopadljivim košarkaškim potezima i lijepim akcijama. Sjajno smo ušli u utakmicu stvorivši lijepu prednost te smo lagano kontrolirali utakmicu do zadnjeg sučevog zvižduka.  Na kraju pobijedili smo rezultatom  41:13 i slavlje je moglo početi. Za Meštre su igrali: Zubak, Čorić, Hrgović, Andrić, Pavić, Jagić, Šuto, Bubalo, Surla, Majdov, Škugor, Vukadinović, Šančić, Segedi, Jakić, Visković, Munivrana, Oslaković, Dujmović, Dekanić.

Zahvaljujemo roditeljima kao i svima koji su nas podržavali i ne sumnjamo da će nas ova generacija igrača i sljedeće godine razveseljavati igrama i pobjedama!

Bravo mali Meštri!

Hrvoje Đurak, prof.