Dan sporta - Predmetna nastava
Autor: Marja Krstulić, 31. 5. 2017.

U četvrtak 25.5. učenici naše škole tradicionalno su obilježili Dan sporta. Ove godine organizirali smo kros po utvrđenoj stazi oko škole i natjecali smo se u četiri kategorije.

Kros su otvorile učenice 5. i 6. razreda s izvrsnim odazivom-   nastupile su čak 32 učenice. Pobjedu je odnijela učenica 6. b razreda Eva Marija Grgić, druga je bila Nika Butigan iz istog razreda, a treće mjesto, i jedina na postolju iz petih razreda, zauzela je Laura Wintersteiger iz 5. b razreda. Sljedeća utrka bila je u konkurenciji 5. i 6. razreda za učenike u kojoj je nastupilo 16 dječaka, a pobjedu je odnio David Balešević, učenik 6. a razreda ispred Jakova Škareca koji je zauzeo drugo mjesto i brončanog Marka Kadruma (obojica su učenici 6. a). Od petaša najuspješniji je bio Sebastijan Filipović na petom mjestu. Utrka sedmih i osmih razreda bila je posebna po činjenici da je u njoj sudjelovala izvan konkurencije profesorica Domić osvojivši odlično 4. mjesto, a medalje su pripale Luciji Kerhač  bronca, Jani Franušić srebro (učenicama 7. b) te zlato vrlo elegantnim i  tehnički besprijekornim trčanjem Anji Kralj iz 7. a. Posljednja trka dana bila je za učenike sedmih i osmih razreda u kojoj je sudjelovalo samo 6 učenika, ali unatoč slabom odazivu, oni koji su sudjelovali pokazali su zavidnu kvalitetu trčanja, a odličja su podijelili Jakov Pleše bronca, Lovro Vladić srebro, a prvo mjesto i zlatnu medalju osvojio je Juraj Janis Novoselac iz 7.a razreda.

Zahvaljujemo svim učenicima i učiteljima na sudjelovanju, a  posebno zahvaljujemo učiteljima koji su radili u jutarnjoj smjeni, no došli su pomoći kako bi regularnost natjecanja bila besprijekorna te svojim bodrenjem podržali učenike (Jurak, Kristović, Domić, Rucker).

Natjecanje su osmislili i organizirali profesori tjelesne i zdravstvene kulture:

Darija Miljković-Košek, Goran Starina i Hrvoje Đurak!