U bajkovitome kraju – posjet Gorskom kotaru

Na svoju prvu ovogodišnju terensku nastavu učenici šestih razreda išli su 14. listopada.

Prvo odredište bio nam je Ogulin, rodno mjesto naše književnice Ivane Brlić-Mažuranić. S njezinim smo se junacima družili tijekom sati lektire u rujnu i listopadu pa smo u multimedijskom centru –  Ivaninoj kući bajke smještenoj u zgradi renesansnog kaštela Frankopan – uživali u bajkovitome svijetu Priča iz davnine. Stalna izložba u Kući slavi bajke i bajkovito stvaralaštvo naše književnice, ali i svih bajkopisaca svijeta.

Posjet gradu nastavili smo obilaskom stare gradske jezgre šetnjom uz Đulin ponor, mjesto gdje ponire rijeka Dobra.

Slijedio je posjet špilji Lokvarki, najdubljem turistički uređenom speleološkom objektu u Hrvatskoj u kojem smo obišli četiri uređene etaže (od ukupno šest) i spustili se 75 metara duboko!

Ručali smo u Fužinama, prošetali kratko uz jezero Bajer i krenuli u Golubinjak. Obišli smo Golublju špilju, Ledenu špilju i vidjeli Kraljicu šume, 250 godina staru i 35 metara visoku jelu. Prostrana livada nas je mamila pa smo, opskrbljeni loptama, do polaska u Zagreb vrijeme proveli u igri.

Puni dojmova i novih iskustava pred školu smo stigli u večernjim satima.

Gordana Ljubas

Ispred Ivanine Kuće bajke                      Ispred špilje Lokvarke

Ulazimo u šumu Golubinjak

Pored Kraljice šume

objavio: Marja Krstulić   datum: 19. 10. 2016.

« Ožujak 2024 »

Raspored prehrane za mjesec: OŽUJAK