U BEČ IZ MEŠTROVIĆA PUTUJE PUNA VREĆA LIJEPIH RIJEČI

Festival PAZI, KNJIGA!

Ove smo godine, na poziv književnice Ane Đokić sudjelovale na okruglom stolu Priča na sve strane u sklopu festivala Pazi, knjiga!. Uz ugodan razgovor o multikulturalnosti u našoj svakodnevici i poslu upoznale smo zanimljive ljude koji su nam ponudili suradnju u budućnosti. Tako bi učenici naše škole upoznali običaje drugih kultura i naroda.

U školi smo s učenicima odmah  krenule u akciju -  učenici su napisali poruke s lijepim hrvatskim riječima koje će književnice Ana Đokić i Ema Pongrašić ponijeti i podijeliti njihovim vršnjacima u Austriji u nastavku festivala Pazi, knjiga!.

Prenosimo  i  dio s facebook stranice Knjiga U Centru na kojoj možete pročitati puno zanimljivosti o festivalu.

Pazi, kako je bilo na okruglom stolu PRIČA NA SVE STRANE!

U ponedjeljak, 24.listopada u 12h u Hrvatskom centru za dječju knjigu okupili su se sudionici okruglog stola posvećenog multikulturalnosti.

Kako se u Hrvatskoj predstavljaju (osobito djeci i mladima) druge kulture, koliko se i na koje sve načine mi predstavljamo svoju kulturu u inozemstvu, i na koji način uključiti migrante koji borave u Hrvatskoj u našu (kulturnu) svakodnevicu, bile su neke od tema o kojima su govorili: Marijana Hameršak (Institut za etnologiju i folkloristiku) , Tea Vidović (Centar za mirovne studije), Leo Vukelić (Hrvatski centar Assitej), Azra Abadžić Navaey (Hrvatsko-iransko društvo Irandustan, Zagreb), Snježana Božin (Goethe - Institut Kroatien, Zagreb), Ranka Javor, Hela Čičko (Hrvatski centar za dječju knjigu), Prince Wale Soniyiki (Društvo Afrikanaca Hrvatske), Vesna Dolenec, učiteljica razredne nastave i  Ivona Drobnjak, dipl. učiteljica (OŠ Ivana Meštrovića). Razgovor je moderirala Ana Đokić.

Dio razgovora i mišljenja sudionika možete poslušati ovdje:

U suradnji KNJIGE U CENTRU i Buchereien Wien, u okviru Festivala PAZI, KNJIGA! i LESONFANTENFEST--a iz Beča, pred austrijskom publikom nastupit će književnice Ana Đokić i Ema Pongrašić,

Ovo je prvi put da će svoj književni rad hrvatski autori za djecu i mlade predstaviti pred "miješanom" publikom u kojoj će, uz djecu koja govore materinjim hrvatskim jezikom biti prisutna i djeca čiji je materinji jezik njemački.

Autorice nose publici u Beču vreću punu hrvatskih riječi koje su napisala i šalju svojim vršnjacima u Austriju djeca iz zagrebačke OŠ Ivana Meštrovića.

Učiteljice : Vesna Dolenec i Ivona Drobnjak

objavio: Marja Krstulić   datum: 8. 11. 2016.