Obilježavanje Mjeseca hrvatske knjige - POSJET HRAMU KULTURE

I ove godine organiziran je nacionalni kviz za poticanje čitanja povodom Mjeseca hrvatske knjige.

Kviz se nalazio na službenim stranicama KGZ-a, a bilo ga je moguće rješiti pomoću knjiga Krugovi na vodi Snježane Babić Višnjić, Ljeto za pamćenje Mire Gavrana i Bio sam pas i opet sam Nene Lončar. Svaki točno riješeni kviz ušao je u izvlačenje koje se održalo 15.11.2016. u 12 sati u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici.

Meštri ispred NSK

„Rastite uz knjige i ovaj svijet učinite ljepšim i sretnijim mjestom", započela je završnu dodjelu Tatijana Petrić, ravnateljica Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Nakon kratkog govora, autori navedenih knjiga svima su zahvalili i rekli ponešto o kvizu.

Književnici

U prigodnom programu dramatizaciju ulomka iz romana Ljeto za pamćenje izveli su glumci Robert Kurbaša i Doris Pinčić Rogoznica te pokazali svoje umijeće razgovjetnog čitanja.

Dramatizacija ulomka Ljeto za pamćenje

Knjižničarka Jasna Raukar Landsky povela je zainteresirane učenike naše škole na svečanu dodjelu, a Cora Borković, učenica 8. a, bila je izvučena kao jedna od dobitnica. Cijela svečanost bila je  popraćena pjesmama Zamisli život u ritmu muzike za ples, Tango i We Are The Champions u izvedbi KGZ benda.

Vraćajući se kući, učenici su svratili do Fontana koje se nalaze u blizini Knjižnice te tako završili svoj posjet i druženje.

Iva, Maja, Antonia, Cora, Tomo i knjižničarka Jasna

Paula Zdelar, 8. a

objavio: Marja Krstulić   datum: 16. 11. 2016.