IZVJEŠĆE S TERENSKE NASTAVE STAKLENIK ZARJA U SV. NEDJELJI – ŠČITARJEVO (ANDAUTONIJA) ZA PETE RAZREDE

Peti razredi ( a, b, c, d ) OŠ Ivana Meštrovića krenuli su 26.5.2017. na terensku nastavu staklenik Zarja – Andautonija.Učenike su vodili razrednik/razrednice petih razreda: Aelita Jurak, Ana Domić Tunguz umjesto razrednice Snježane Akrap, Neven Rücker i Marja Krstulić. U pratnji su još bili učitelji Martina Čiček i Hrvoje Đurak.

Polazak je grupe bio u 8.00 ispred škole. Oko 8.45 sati stigli smo do staklenika u Sv. Nedjelji te uz pratnju stručne osobe obišli staklenik. Tijekom obilaska učenici su rješavali radne listiće koje je za njih izradila prof. Ljiljana Nimac.

Nakon posjeta stakleniku, učenici su slobodno vrijeme iskoristili u igri, zabavi i druženju u Sv. Nedjelji kraj uređenog jezerca i parka Kipišće.

Zatim smo krenuli prema Ščitarjevu gdje smo posjetili povijesni i arheološki lokalitet Andautonija. Učenici su tamo u pratnji kustosica muzeja prošetali lokalitetom, poslušali izlaganja kustosica, pogledali sve izložbene primjerke i kroz vlastito iskustvo doživjeli način života u vrijeme Rimskog Carstva na tom prostoru.

Nakon razgleda lokaliteta učenici su su uključili u za njih pripremljene igre i radionice iz vremena starog Rima, izrađivali posuđe i igračke te se oblačili kao Rimljani.

Ručali smo u restoranu Odranski Ribič te nakon toga proveli vrijeme u igranju odbojke (djevojčice) i nogometa ( dječaci), druženju i odmoru.

Pred školu smo se vratili oko 18 sati.

Izvješće sastavio:                                                                                           Neven Rücker, prof.

objavio: Marja Krstulić   datum: 31. 5. 2017.