Višednevna terenska nastava 8. r na otok Hvar, 5.-9. rujna 2017.

Napokon je došao i taj dan, odlazak na „maturalac“, no dobro, terensku nastavu. Pospani, uzbuđeni i nestrpljivi krećemo na otok Hvar. Kroz glavu nam prolaze misli hoće li nam zbilja biti tako dobro kako očekujemo.

Na putu prema Hvaru posjetili smo Muzej Sinjske alke i špilju Vranjaču koja nas je oduševila mnoštvom stalagmita i stalaktita. Nastavak puta dosegnuo je svoj vrhunac uzbuđenja kada smo se trajektom približavali Hvaru, koji je pri zalasku sunca izgledao prekrasno, okružen čistim morem plavim kao nebo. Udobno smo se smjestili u svoje sobe u hotelu Delfin spremni za nova uzbuđenja.

Sljedeći dan išli smo brodom do Komiže na otoku Visu i u obilazak Modre špilje na otoku Biševu. Bili smo iznenađeni kada su nam dopustili da s broda skačemo u more usidreni ispred jedne od najljepših plaža na Jadranu, Stinive na otoku Visu. Zabava je bila odlična.

Naredne smo dane vidjeli i ostale ljepote otoka Hvara, mjesta kao što su Stari Grad, Jelsa i Vrboska te  sami grad Hvar i njegove znamenitosti kao što su tvrđava Španjola, benediktinski samostan, katedrala i gradsko kazalište.

Vožnja brodićem do obližnjih Paklinskih otoka i slobodno vrijeme za kupanje još su više doprinijeli našem zadovoljstvu.

Znali smo da nam se uskoro bliži povratak kući, ali utjeha nam je bila da ćemo na povratku vidjeti i prekrasni Split sa svojom Dioklecijanovom palačom. Na povratku smo kratko posjetili i Klis gdje se nalazi poznata Kliška tvrđava.

Možda nismo uspjeli opisati sve svoje doživljene osjećaje, ali smo sigurni da će nam svima još dugo ostati u srcima.

Izvješće napisali: Domagoj Špoljar i Zvonimir Curiš, 8. c

Fotografije učinila: Ida Kristović

Muzej Sinjske alke (Sinj)

slavodobitnici ovogodišnje Sinjske alke (Sinj)

špilja Vranjača (Kotlenice, Dugopolje)

Je l' to stvarno brodić tvoj?

Priprema, pozor, sad! (Stiniva, otok Vis)

bogatstvo podmorja (Komiža, otok Vis)

morske sirene

morske vile i vilenjak

Modra špilja (otok Biševo)

emergency exit (Modra špilja, otok Biševo)

kuća s bazenom po „hvorsku“ iliti Tvrdalj Petra Hektorovića (Stari Grad)

ekipa za 5+ (Jelsa)

em je crkva, em je tvrđava (Vrboska)

Antonio i divojke plove na Paklinske otoke (hvarski akvatorij)

Fortica/Španjola, tvrđava u gradu Hvaru (Hvar)

Dioklecijan umalo ostade bez glave (Dioklecijanovi podrumi, Split)

podno Grgurova palca (Split)

opsada kliške utvrde (Klis)

objavio: Marja Krstulić   datum: 21. 9. 2017.

« Ožujak 2024 »

Raspored prehrane za mjesec: OŽUJAK