GOETHE INSTITUT KROATIEN

U petak 27. listopada učenici sedmih razreda, koji pohađaju nastavu iz izbornog predmeta Njemačkoga jezika, u pratnji predmetnih i razrednih učiteljica posjetili su Goethe – Institut u Zagrebu.

Dočekala nas je djelatnica Instituta i knjižničarka gospođa Višnja Bosnar Jus i uvela nas u ugodan ambijent knjižnice te nam u zasebnoj prostoriji  održala  kratko predavanje. Napomenula je kako je Goethe-Institut kulturna ustanova Savezne Republike Njemačke koja djeluje diljem svijeta te potpomaže učenje njemačkoga jezika  i njeguje međunarodnu kulturnu suradnju. Prikazuje opširnu sliku o  Njemačkoj, njenom  kulturnom, društvenom i političkom životu.

Nakon predavanja o Goethe-Institutu, učenici su se podijelili u skupine te dobili zadatke iz raznih područja vezanih za Njemačku kao što su  književnost, politika, jezik, kultura, sport...

Gospođa Bosnar Jus im je dala kratke upute za rješavanje te im je dopustila koristiti i istražiti sve materijale u knjižnici uključujući  osobna računala, bežični internet i tablet. Nakon dinamičnog traženja informacija po knjižnici, učenici su odgovorili na sva pitanja te su odgovore  uspješno prezentirali pred knjižničarkom, učiteljicama i ostalim učenicima.

Na kraju druženja smo svi bili nagrađeni slatkišima s ispisanim porukama na njemačkome jeziku. Učenici su se oduševljeni i puni dojmova vratili u školu sa željom da ponovno posjete ovu ustanovu.

Ivana Bašić, učiteljica Njemačkoga jezika

objavio: Irina Maljcov   datum: 11. 11. 2017.