Aktivnosti INA „Učim putujući“ tijekom školske godine 2016./2017.

U tekućoj školskoj godini 2016./2017. grupa INA „Učim putujući“ doživjela je veliku promjenu. Grupu su napustili, iako ne u potpunosti, dotadašnji članovi osmaši. Zašto ne u potpunosti, vidjeti ćete u nastavku ovog izvješća.

Novi članovi postali su najmlađi članovi viših razreda, petaši. To su učenici 5c razreda koji su se gotovo svi prijavili u grupu što ne čudi jer je voditelj grupe njihov učitelj povijesti i geografije, ali i razrednik.

Ovogodišnji plan rada grupe bio je upoznavanje povijesti i znamenitosti grada Zagreba. U tu svrhu učenici su proučavali povijest grada Zagreba, ali i obilazili mnoge lokacije u gradu. Također, upoznavali smo i dijelove gastronomske ponude grada družeći se u neformalnom okruženju nakon naših obilazaka pojedinih lokacija u gradu.

Posjetili smo neke od zagrebačkih muzeja (Arheološki muzej, Tiflološki muzej), prošetali Botaničkim vrtom, Donjim i Gornjim gradom, obišli dio Novog Zagreba.

Bili smo na klizanju, smjeni straže na Markovom trgu, učili, zabavljali se, družili i uživali u ukusnoj hrani i slasticama.

U slijedećoj školskoj godini plan je obilaziti i proučavati užu i širu okolicu Zagreba i upoznati se s njenom urbanom i ruralnom okolicom.

Izvješće sastavio:

Neven Rücker,prof.

P.S.

Dosadašnji članovi grupe, nekadašnji učenici 8a i 8b razreda, a sadašnji srednjoškolci, 26. veljače 2017. godine su zajedno sa svojim učiteljem po drugi puta posjetili Karneval u Rijeci i uživali u šarenoj karnevalskoj povorci.

objavio: Marja Krstulić   datum: 27. 6. 2017.