Događanja u knjižnici u školskoj godini 2018./19.

Književni susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić

U srijedu, 28. studenog 2018. god. održan je književni susret u sklopu nastave lektire 8. b razreda s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić. Učenici su pročitali i sa spisateljicom razgovarali o knjizi Moja neprijateljica Ana, ali i o problemu anoreksije među mladima. Susretu su prisustvovale učiteljica hrvatskoga jezika Kristina Dilica i knjižničarka Natalija Stajić, a u organizaciji Naklade Ljevak.

Knjižnični odgoj i obrazovanje

Korištenje enciklopedije, rječnika i leksikona

Učenicima trećih razreda je tijekom mjeseca listopada i studenog održan nastavni sat u školskoj knjižnici. Učenici su upoznali različite  načine pretraživanja na određenu temu, kroz kazalo encikopedije, autore su tražili u leksikonu te nepoznate riječi u rječniku. Na kraju sata znanje se vrednovalo kroz timsku igru asocijacije.

preuzeto sa stranice koja koristi licencu za objavu

Knjižnični odgoj i obrazovanje

Upoznavanje s radom školske knjižnice

Učenici prvih razreda su u Mjesecu hrvatske knjige, tijekom listopada upoznali školsku knjižnicu, dobili članske iskaznice, posudili slikovnice, a nakon čitanja priče Miš u knjižnici izradili su šarene straničnike.

Događanja u knjižnici u školskoj godini 2017./18.

Mrežni katalozi

U mjesecu ožujku 2018. god. učenicima 7.b razreda održan je praktičan nastavni sat o Univerzalnoj decimalnoj kvalifikaciji

Bajka i basna

U mjesecu ožujku 2018. god. učenici 2.a i 2.b razreda odslušali su nastavni sat na temu razlikovanje bajke i basne, prepoznali su karakterne osobine pozitivnih i negativnih likova u bajkama i opisali ljudske osobine u likovima životinja, stvari ili pojava te uočili pouku priče.  Sat je završio nagradnim kvizom uz timski rad.

Referentna zbirka

U mjesecu ožujku 2018. god. učenici 4.b i 4.c razreda odslušali su nastavni sat na temu Referentna zbirka i naučili su imenovati što spada u referentnu zbirku i koristiti se njome uz  timski rad pretraživali su internetske izvore znanja i odgovarali na pitanja kroz kviz Kahoot.

Korištenje enciklopedije

U mjesecu veljači 2018. god. učenici trećih razreda naučili su se koristiti enciklopedijama pomoću sadržaja i kazala, kroz skupni rad rješavali su zadatke, a na kraju je bila nagradna igra asocijacije ukojoj je najbolja grupa osvojila slatku nagradu.

Božićna bajka u knjižnici

Učenici prvih razreda su na dan prije Badnjaka 2017. god. u knjižnici škole slušali priču Nade Iveljić: Božićna bajka uz animaciju kroz vintage ilustracije koje dočaravaju ugođaj božićnih blagdana te prate događaje kroz priču.

Uz tihu božićnu glazbu, mirisne svijeće, počastili smo se božićnim keksima.

Predstavljanje školske knjižnice prvašićima

U mjesecu prosincu 2017. godine prvašići su prvi puta bili u posjeti našoj školskoj knjižnici i tom prilikom su upoznali pravila posudbe uz čitanje priče Miš u knjižnici.

« Siječanj 2018 »

Raspored prehrane za mjesec prosinac

Priloženi dokumenti:
jelovnik prosinac 2018.docx