Svakog tjedna Pričaonica jedna

Učiteljice edukacijske rehabilitatorice Barbara Vnučec i Milica Vukobratović  su adaptirale i prilagodile priču glasovitog američkog dječjeg pisca Erica Carle "Vrlo gladna gusjenica" te izradom konkretnih predmeta od filca, a  koji se spominju u priči, prilagodile i približile priču uzrastu naših prvašića i našim učenicima iz posebnog razrednog odjela i tako pomogle boljem razumijevanju ovog djela. Inkluzivne "Pričaonice" održale su se svaki tjedan svibnja, dok kroz posebni razredni odjel nisu prošli svi prvi razredi sa svojim učiteljicama iz boravka.
Učenici su imali prigodu upoznati se, predstaviti se i reći što najviše vole jesti, zajedno slušati priču, samostalno čitati i  pokazati koliko razumiju pročitanu priču.
Zajedničkim aktivnostima, čitanjem i slušanjem priče te likovnom radionicom (bojanjem leptira) učiteljice su omogućile  učenicima suradničko učenje, osmišljeno vođenim aktivnostima, stvaranje novih socijalnih interakcija i uvažavanje različitosti, osjećaja i potreba u svrhu što bolje inkluzije učenika s teškoćama u razvoju u društvenu zajednicu.
Kako nam je bilo, pogledajte u fotogaleriji.

objavio: Perica Vulić Vočanec   datum: 26. 5. 2023.