IZVANUČIONIČKA NASTAVA VUKOVAR

Učenice i učenici osmih razreda naše škole posjetili_e su Vukovar na terenskoj nastavi 4. – 5. 12. 2023.

Polazak autobusa bio je u ranim jutarnjim satima. Nakon dolaska u Vukovar, učenici_e su u Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar slušali_e predavanje Domovinski rat i Bitka za Vukovar. Obišli_e su izložbene postave Memorijalnog centra u kojima su im objašnjeni i prikazani razni aspekti Domovinskog rata i stradanja u njemu. Nakon ručka, učenici_e su uz stručno vodstvo obišli_e Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar u kojima su saznali_e informacije o povijesti Vukovara od prapovijesti do danas. Posjetili_e su i Vukovarski vodotoranj te se popeli_e na njegov vidikovac. Slobodno vrijeme iskoristili_e su za šetnju središtem grada. Zatim su smješteni_e u sobe u hostelu Dubrovnik. Nakon večere, organizirana je zabava u disku.

Drugi dan boravka, nakon doručka, uz stručno vodstvo učenici_e su posjetili crkvu sv. Filipa i Jakova te obišli_e memorijalna mjesta na području grada Vukovara: Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Velepromet, Borovo Commerce. Nakon ručka, sa svim ostalim prisutnim školama, prisustvovali_e su Školi mira i kvizu znanja. Našu školu u kvizu su predstavljali_e Izabela Horš i Ivan Pavić. Autobusi su se vratili pred školu u večernjim satima.

U pratnji su bile učiteljice Petra Pajtak, Aelita Jurak i Ana Domić Tunguz te ravnatelj Milivoj Magerl i pedagoginja Valentina Zadravec.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 11. 12. 2023.