IZVANUČIONIČKA NASTAVA JASENOVAC

Posjet učenika_ca osmih razreda naše škole Javnoj ustanovi Spomen-području Jasenovac održan je 19. 4. 2024. Prisustvovalo je 84 učenika_ca i 8 pratitelja_ica.

Autobusi su krenuli ispred škole u jutarnjim satima.

Po dolasku u Jasenovac, učenici_e su pod stručnim vodstvom obišli spomen-područje. Vidjeli su spomenik Cvijet te spomen-vlak. U obrazovnom centru učenici su sudjelovali u radionici. U grupama su razgledali Memorijalni muzej, odgovarali na pitanja, zaključivali te predstavljali naučeno.

Tijekom posjeta ostvarivali su se ishodi iz predmeta Povijest i Sat razrednika. Učenici_e su analizirale holokaust i druga stradanja i zločine protiv čovječnosti na prostoru Hrvatske, učile o utjecaju totalitarnih sustava na život pojedinaca i društvenih skupina, posljedicama ratova, zloupotrebi znanosti u političke i ratne svrhe te promišljale o potrebama i osjećajima drugih, ljudskim pravima, važnosti demokracije i pravednosti u društvu.

Nakon ručka u restoranu Tradicije-Čigoč, autobusi su se vratili pred školu u popodnevnim satima.

Terensku nastavu organizirale su i vodile učiteljice Petra Pajtak, Aelita Jurak, Ivana Vištica, Ana Maria Kos, Mirta Čiš, Vesna Lončarić, Milica Vukobratović te ravnatelj Milivoj Magerl.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 23. 4. 2024.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt