DAN OTVORENIH VRATA 2024.

Dan otvorenih vrata obilježili smo u četvrtak 25.4.2024. i u ponedjeljak 29. 4. 2024.

GALERIJA FOTOGRAFIJA

Učenici  prvih i drugih razreda ugostili su predškolce DV Jarun, DV Pipi Duga Čarapa i DV Nemo. Budućim školarcima odgovorili su na sva pitanja koja ih zanimaju i muče. Pokazali su im školu uzduž i poprijeko, crtali, plesali, pjevali i igrali se skupa. U sklopu obilaska posjetili su i posebni razredni odjel i tamo ostavili svoj  otisak prstića na zajedničkoj slici. Sve su, već tradicionalno, zasladili sokićima i torticama.

Kroz prozor učionice u trećem razredu za roditelje, bake djedove i prijatelje mogao se vidjeti sat matematike gdje se ponavljalo računanje opsega i na satu tjelesnog na kojem su učenici pobijedili roditelje, jednog djeda i jednog starijeg brata u graničaru i na kojem su pokazali igru koju često igraju -  Pero zove Štefa. Veselo je bilo u svakom kutku škole.

Za učenike predmetne nastave, profesore, prijatelje, roditelje i bivše đake opet smo organizirali Pub kviz.

Ove godine pozivu na sudjelovanje u Pub kvizu odazvalo se ukupno 17 ekipa. Sve znatiželjne, hrabre i odvažne počastili smo dobrom zabavom, ukusnim i zdravim grickalicama, neočekivanim glazbenim izvedbama te raznolikim nagradama i nagradicama.

Zahvaljujemo na suradnji autoru ovogodišnjeg kviza - bivšem učeniku škole (identitet poznat organizatoru), i dvojcu voditelja - bivšim učenicima Domagoju Š. i Lovri S.

Nakon sveukupno 50 kvizaških pitanja podijeljenih u 3 runde i nekoliko kategorija, od 17 ekipa natjecatelja sa po 5 članova, najuspješnije 3 ekipe su:

1. mjesto – Pametna petorka: Petra Pajtak, Lorena, Župan, Fran Gabričević, Bruno Sučija i Šimun Vuk (6. a)

(FYI: kolegica Petra Pajtak osvajačica je brončane medalje odnosno 3. mjesta na prošlogodišnjem izdanju Pub kviza)

1. mjesto – Kemičari: Lucijan Bošković, Danijel Čokolić, Ivan Furač (7. b), Hrvoje Furač i baka Furač

(FYI: ekipa 7. b razreda osvojila je 6. mjesto na High Five kvizu na Interliberu za učenike osnovnih i srednjih škola)

1. mjesto – Ekipa za pobjedu: Žarko Peleski, Maks Bilić (6. d), Maja Bilić - mama, braco i seka Bilić

Moramo spomenuti i ekipu koja je nakon podužeg pripetavanja zauzela 4. mjesto – Duolingo: Ivano Bariša Drobnjak, Luna Matijević, Ira Trkulja (6. a), Hrvoje Matijević i Dubravko Trkulja.

Podijeljene su i posebne nagrade za najneuspješniju ekipu – Društvo sarkazma, za malo manje neuspješnu ekipu – Prašume Konga, ujedno i jednu od dvije sveučeničke ekipe, za ekipu kiselog naziva – Kiseli krastavci te za još nekoliko ekipa slučajnog odabira.

I ove godine svoje znanje su testirale kolegice Mirta Čiš, Anita Mačković, Petra Pajtak i Gordana Stiplošek Barić, a pridružile su im se i Aelita Jurak, Elvira Sunara te Lorena Župan. Prošlogodišnji autor kviza, naš kolega Hrvoje Đurak - kvizaš u slobodno, a proslavljeni trener i osvajač medalja sa školskim ekipama u više sportova u radno vrijeme, prepustio je autorsku palicu i okušao se kao natjecatelj ove godine. Nesumnjivo će mu biti drago sudjelovati i dogodine za kada je već najavljen novi dvojac autora - učiteljica i učenik. Želite li saznati tko su oni, dođite i otkrijte sami. Već znamo da će biti skrojen po pravoj mjeri!

Još jednom čestitamo svim natjecateljima i natjecateljicama te zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način pomogli i pridonijeli u organizaciji i realizaciji ovogodišnjeg Pub kviza odnosno Dana otvorenih vrata.

Pozivamo vas već danas na susret za godinu dana!

Izvješće sastavile: Ana Domić Tunguz, Perica Vulić Vočanec i Jelena Čeko

Fotografije: Tea Sušac, Ivona Drobnjak, Vesna Lončarić, Jelena Čeko i Perica Vulić Vočanec

Ljestvica poretka po završetku regularnog dijela Pub kviza

Poredak           Ime ekipe

1                      Pametna petorka

2                      Kemičari

3                      Duolingo

4                     Ekipa za pobjedu

5                      Paklena petorka

6                     Bugomoljka

7                    Voće

8                     Za Ljiljanu

9                      Kiseli krastavci

10                      Veliki ljudi

11                    Zdravko Dren

12                   4f1p

13                    Raj i pakao

14                   C vitamini

15                    Ježići

16                    Prašume Konga

17                    Društvo sarkazma

objavio: Perica Vulić Vočanec   datum: 29. 4. 2024.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt