Večer matematike u Meštroviću
Autor: Marja Krstulić, 6. 12. 2016.

U četvrtak, 1. prosinca 2016., održala se u našoj školi Večer matematike.

I ove godine odaziv je bio velik. Sudjelovao je 403 sudionika – učenika, roditelja i učitelja. Svi smo se lijepo družili, odlično zabavili i ponešto naučili. Imali smo  priliku uvidjeti da je matematika jako zabavna i da se njome koristimo svakodnevno u najjednostavnijim životnim situacijama.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Večer matematičke nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomaže pri njihovoj provedbi.

Večer matematike organizira škola u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom (HMD).

Djeca sudjeluju u aktivnostima zajedno sa svojim roditeljima. Naime, pomoć roditelja u pojašnjavanju obrazovnih zadataka pozitivno utječe na dječja postignuća. Večer matematike potiče takvu interakciju te pomaže jednima i drugima da razumiju međusobne potrebe i izazove.