VEČER MATEMATIKE

U četvrtak, 7. prosinca 2017., održala se u našoj školi Večer matematike.

Ove godine smo ponovno dokazali kako je matematika zabavna, zanimljiva i privlačna svim dobnim skupinama. Sudjelovao je četristotinjak sudionika – učenika, roditelja i učitelja. Svi  su se međusobno družili, smijali, zabavljali i učili jedni od drugih.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica, nalik sajmu, koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici. Nju organizira škola u suradnji s Hrvatskim matematičkim društvom (HMD).  Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i prema vlastitom izboru, odlučuju se i uključuju u aktivnosti u kojima će sudjelovati. U svakoj učionici nalaze se „dežurni“ učitelji koji učenicima detaljno objašnjavaju i pomažu pri provedbi aktivnosti koje su učenici izabrali.

Učenici sudjeluju u aktivnostima zajedno sa svojim roditeljima, koji također pružaju pomoć u pojašnjavanju obrazovnih zadataka. Cilj Večeri matematike, svakako je svima isti, zajednički: razvijanje suradnje, interakcije, uključivanja i međusobnog pomaganja, kako bismo jedni drugima omogućili razumijevanje međusobnih potreba i izazova. S druge strane cilja nalazi se i ona koja dovodi do samoaktualizacije djeteta – užitak, zabava, uspjeh i suradnja, koja ne bi bila moguća bez umreženog povezivanja i surađivanja sa svojim suučenicima.

Izvješće sastavila: Maja Ladišić

objavio: Iva Matasić   datum: 19. 12. 2017.