Radionica u Knjižnici Staglišće

Knjižnica Staglišće i Osnovna škola Ivana Meštrovića njeguju suradnju u različitim područjima interesa naših učenika. Knjižničarka gospođa Maja Zubčić Peleski organizirala je radionicu za naše učenike iz Ukrajine i ZAG-ovce koji jednom tjedno sudjeluju u grupi za vršnjačku pomoć u učenju učenicima strancima. Prije odlaska, roditelji su ispunili pristupnice za besplatno učlanjenje učenika u Gradske knjižnice Grada Zagreba pa su neki od njih odmah mogli podignuti svoju novu iskaznicu.

U ugodnom ambijentu Knjižnice Staglišće upoznali smo se na vrlo kreativan način – osmislili smo vlastite autobiografije koje govore o našim životima, interesima i osobinama. Svi smo se predstavili te smo razgovarali o knjižnici, knjigama i našim navikama pri čitanju. Otkrili smo da Meštri često dolaze u knjižnicu, dosta posuđuju i dobro čuvaju knjige, ali i da se među nama skriva Najčitatelj Knjižnice Staglišće u 2023. godini – Tin Globlek, učenik 7. d razreda!

Ugodno iznenađenje za sve naše učenike bila je ukrajinska priča Rukavica koju su prvo na ukrajinskom jeziku pročitale Daryna i Slava, a zatim na hrvatskome Hana.

Na kraju radionice učenici su dobili preporuke za čitanje, razgledali su knjižnicu, produžili članstvo i posudili nove knjige.

Zahvaljujemo svim djelatnicama Knjižnice Staglišće i našem gostu s Filozofskog fakulteta, te se veselimo sljedećem susretu!

voditeljica Helena Mađer

objavio: Helena Mađer   datum: 12. 2. 2024.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt