Škola u prirodi

Učenici četvrtih razreda OŠ Ivana Meštrovića provodili su svoje vrijeme uživajući u moru, suncu, učenju  i ugodnom društvu razrednica Maje Ladišić, Mateje Paris Dujaković, Jelene Čeko, Ivone Drobnjak te u pratnji Alene Pervan i Marka Čorka.

Ponedjeljak

Kao  svi izleti i naš je počeo rano.  Sunčano jutro je nagovještavalo je divan dan, a samim time i  dobar provod. Ushićeni smo krenuli prema Senju. Na putu smo se zaustavili na odmorištu Dobra kako bi prizalogajili. Sljedeća točka našeg putovanja bio je burom rasplesani Senj. Posjetili smo kulu Nehaj gdje smo saznali zašto su brkate cure opasne, Muzej grada Senja i Senjsku katedralu Uznesenja Blažene Djevice Marije. Već pomalo gladni stigli smo na naše odredište Dom Crvenog križa u Novom Vinodolskom nakon čega je uslijedilo raspremanje, ručak i večernji program na kojemu su se svi predstavili i upoznali s učenicima drugih škola.

Utorak

Utorak je predstavljao veliki izazov! Nakon tjelovježbe i doručka krenuli smo prema molu gdje su nas dočekali kapetani Roni i Frane. Počela je svima uzbudljiva morska avantura. Dočekao nas je Vrbnik u kojem smo imali prilku proći kroz najužu ulicu u Hrvatskoj , a možda i u svijetu. Barem su nam tako rekli. Obilazak je bio kratak, ali sladak te su nas morske struje odnijele prema Crikvenici ravno u Akvarij. Mahnuli smo Nemi, prošetali do rive, ukrcali se  i puni dojmova zamišljeno gledali valove koje su stvarali naši brodići. Nije bilo vremena za gubljenje jer nas je čekao talent show. Večer je dosegnula vrhunac kad su nas hrabri i talentirani natjecatelji oduševili svojim vještinama.

Srijeda

Crvrkut ptica i zvuk valova nježno nam je šapnuo „dobro jutro“.  Nakon uzbudljivog i događajima ispunjenog prethodnog dana došlo je vrijeme za šetnju i razgledavanje Novog Vinodolskog. Posjetili smo Stolnu crkvu sv. Filipa i Jakova,  Narodni muzej , galeriju Novi Vinodolski i Dječji dom Braća Mažuranić.  Lijepo vrijeme nas je izvuklo na plažu gdje smo dočekali sumrak i filmsku večer......

Četvrtak

Dobro isplaniran dan počeo je rođendanskom proslavom koja nas je razbudila i razveselila. Iako je bio dan čekalo nas je zvjezdano nebo u planetariju Astronomskog centra Rijeka.  Udobno smješteni uživali smo u projekciji animiranog film  Putovanje male zvijezde  koja nas je provela kroz cijelu galaksiju. Naš astronomski dio dana završio je slijetanjem na riječki Korzo. Kao i svaki dan, nakon ručka slijedila je popodnevna nastava.  Kraj lude avanture završio je ludim frizurama.  Uz pomoć gela, šljokica i veselih nota potjerali smo „blues“ zadnje večeri.

Petak

Pomješanih osjećaja  tuge i sreće spremili smo kofere i zamišljeno doručkovali.  Prije povratka u Zagreb posjetili smo Trsat gdje smo obišli jedno od najstarijih hrvatskih marijanski svetišta Crkvu Gospe Trsatske i Trsatsku gradinu.

objavio: Marja Krstulić   datum: 4. 4. 2017.