TERENSKA NASTAVA 8. RAZREDA U NACIONALNI PARK RISNJAK

Prvog dana posljednjeg mjeseca ove nastavne godine po posljednji put otisnuli smo se na terensku nastavu, ovoga puta iz nastavnog predmeta Geografije,  u Nacionalni park Risnjak u Gorskom kotaru.

Nažalost nismo se uspjeli okupiti svi i krenuti zajedno na ono što ovu školu čini drugačijom od drugih, brojne izvanučioničke i terenske po raznim dijelovima Lijepe Naše, svugdje i uvijek pune sadržaja i zanimljivosti te u dobrom društvu i raspoloženju voditelja i pratnje, naših učitelja i učiteljica.

Ovoga puta 51 učenik 8. abc razreda u pratnji svojih razrednica i učiteljice S. B., koja je nekada davno upoznala neke od ovih klinaca kao njihova učiteljica u produženom boravku, krenulo je u 8.00 sati autobusom do NP Risnjak. Uz jedno polusatno stajanje na odmorištu Ravna Gora, na odredište smo stigli u predviđeno vrijeme oko 11 sati. Počeli smo sa sportsko-rekreativnim dijelom programa (posjet adrenalinskom parku). Poslije ručka i rođendanskog ugođaja,  krenuli smo u obilazak NP Risnjak šetnjom po poučnoj stazi Leska. U dvosatnom laganini obilasku uz stručno vodstvo lokalnog rendžera, uživali smo u prirodi šume i nadali se (ne) susresti divlje životinje koje tamo obitavaju (medvjed, ris, zmija ili krpelj). No dobro, neki su uspjeli vidjeti žabu, neki čak i zmiju, ali su oba susreta prošla bez ozlijeđenih. Po povratku iz obilaska neki od učenika su ponovno posjetili adrenalinski park, a drugi su ipak odlučili uzeti predah. U Zagreb smo krenuli iza 16.00 sati te uz jedno kraće stajanje na odmorištu Dobra, ispred škole smo stigli oko 18.00 sati.  U autobusu je nekako cijelim putem vladao smiraj, a razlog mu pogodite sami.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 12. 6. 2018.