DAN PLANETA ZEMLJE NA ZOV-u

U srijedu,10. Svibnja, učenici četvrtih razreda sudjelovali su na velikoj proslavi Dana planeta Zemlje na području Centralnog uređaja za pročišćavanje otpadnih voda grada Zagreba, te tako spojili  terensku nastavu i zabavu.

Sve je počelo pjesmom, a nakon  pozdravnih govora direktora ZOV-a Andrije Oštrića, te posebne izaslanice gradonačelnika Milana Bandića, gđe. Katarine Milković,  uslijedila je podjela nagrada najboljima. Na natječaju za najbolji likovni i literarni rad i ove je godine sudjelovalo mnoštvo djece iz zagrebačkih osnovnih škola.

Posebnu nagradu  za grupni rad  BEST OFF osvojili su učenici 4.d razreda. Za nagradu će ići na  simfonijski koncert Zagrebačke filharmonije uz domjenak i druženje s članovima filharmonije  i njihovim dirigentom. Svi smo se složili da je nagrada  došla u prave ruke!!

Helena Stankić iz 4.b razreda osvojila je pojedinačnu  nagradu za svoj likovni rad.

Pridružila nam se i Lana Klingor Mihić koja je postala naša posebna ekološka izaslanica i u ime svih nas posadila maslinu u eko voćnjaku ZOV-a.

Za zabavu i pjesmu potrudila se Pamela Ramljak koja nas je uz nekoliko starijih poznatih hitova dobro rasplesala i zagrijala.

Nakon zabave i nagrada,  sudjelovali smo u snimanju milenijske fotografije na središnjem terenu ZOV-a, koja će putem interneta obići svijet kao i naši baloni koje smo pustili u zrak.

Dan planeta Zemlje 2017.

Zajedno  smo  pogledali izložbu učeničkih  radova i vidjeli da je konkurencija bila stvarno velika.

Nakon zabave, došao je red i na učenje. Vlakićima smo obišli uređaj  za pročišćavanje otpadnih voda grada Zagreba uz stručno vodstvo. Naučili su puno o važnosti pročišćavanja otpadnih voda, te se i sami uvjerili kakva voda ulazi na uređaj, a koliko je čista kada izlazi u rijeku Savu.

Na Danu planeta Zemlje  zabavljali su nas i animatori surfkarta  koji su nam pomogli da jedrimo na suhom, dok su nezaobilazne bile i maskote djevojčica Šljunčica i dječak Zovko, koji su nas pratili.

Vratili smo se u školu umorni, ali zadovoljni i spremni da i iduće godine sudjelujemo na natječaju ZOV-a i pokušamo osvojiti još neke nagrade.

objavio: Marja Krstulić   datum: 11. 5. 2017.