Upis u prvi razred osnovne škole u školskoj godini 2024./2025.

Poštovani roditelji,

došao je trenutak polaska Vašeg prvašića u školu. Drago nam je što će Vaše dijete postati učenikom naše škole i što ćemo narednih godina surađivati u njegovom odgoju i obrazovanju.

Sva djeca koja su do 1. travnja navršila šest godina školski su obveznici.

Utvrđivanje psihofizičke spremnosti djece za školu provodit će se nakon 31. ožujka pa sve do 15. lipnja 2024. godine putem aplikacije Terminko: https://www.terminko.hr/.

Nakon izbora odgovarajućeg termina, nije potrebna dodatna najava dolaska. Novi termini u aplikaciji bit će dostupni nakon što se svi ponuđeni popune.

Molimo Vas da rezervirate termin samo ako imate prebivalište/boravište na upisnom području naše škole!

Upisno područje OŠ Ivana Meštrovića čine ulice:

Bjelovarska ul., Brušanska ul., Daruvarska ul., Dugoratska ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Fužinska ul., Granička ul., Graničarska ul., Horvaćanska cesta od 120 do 146A, Hrgovići od 1 do 53 i od 2 do 28, Hudovljanska ul., Ilirska grana, Ilirska ul., Jelašićev odvojak, Jelašićeva ul., Kružna ul. od 1 do 29 i od 2 do 26, Kamenička ul., Klekova grana, Klekova ul.,  Komiška ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića)Komiški odvojak (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Koprivnička ul., Kosinjska ul., Krapanjska ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Krašička ul., Križevačka ul., Ljubljanska avenija od 61 do 75 i od 60 do 74, Medačka ul., Našička ul., Nečujamska ul., Ogulinska ul., Otavička ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Oštarijska ul., Palagruška ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Pakoštanska ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Perušička ul., Podkapelska ul., Predovečka ul., Repinečka ul., Rogoznička ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Sigetečka ul., Smiljanska ul., Stobrečka ul., Sudovečka ul., Sukošanska ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Svibanjska ul., Trogirska ul., Tučepska ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića)Ul. Antuna Stipančića (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Ul. Antuna Štrbana, Ul. Augusta Prosenika, Ul. Bernarda Vukasa od 1 do 31 i od 2 do 20, Ul. Hrvoja Macanovića 1 do 45 i od 2 do 14, Ul. Janeza Polde, Ul. Josipa Prikrila, Ul. Ladislava Štritofova, Ul. Luke Kaliterne, Ul. Marice Barić, Ul. Marijana Dragmana, Ul. Martina Pušteka, Ul. Stjepana Ljubića Vojvode (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Ul. Vlade Ranogajca, Ul. Zvonimira Cimermančića (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Vojakovačka ul., Zaostroška ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Zatonska ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Živogoška ul. (zajedničko upisno područje s OŠ Bartola Kašića), Žurkovska grana, Žurkovska ul.

Molimo roditelje djece koji dijele zajedničko upisno područje Osnovne škole Ivana Meštrovića i Osnovne škole Bartola Kašića da nas kontaktiraju na telefon 01/ 3632 217 (stručna suradnica pedagoginja)  kako bi ih pravovremeno obavijestili o mjestu utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta.

Molimo Vas da se (ako je moguće) u školu naručujete u terminu nakon što ste dogovorili termin pregleda kod školske liječnice, dr. Štimac-Miling (također putem aplikacije https://www.terminko.hr/ ).

Školsku liječnicu možete dobiti i na telefon 01/ 3831-541 (parni datumi – prijepodne, neparni datumi – poslijepodne).

Na pregled u školu, u točno zakazano vrijeme, dijete dovodi roditelj ili zakonski skrbnik.

Povjerenstvo za utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta i procjene zrelosti za upis u 1. razred osnovne škole u školi provode pedagoginja, psihologinja, socijalna pedagoginja, učiteljica razredne nastave te učiteljica hrvatskog jezika. Procjena zrelosti djeteta za upis u 1. razred u školi traje oko 30 minuta. U okviru procjene obavlja se i kratak razgovor s roditeljem/starateljem djeteta.

Za dolazak u školu, molimo da pripremite sljedeću dokumentaciju:

1. Rodni list djeteta ili izvadak iz matice rođenih s OIB-om (može biti stariji od 6 mjeseci) – preslika

2. Potvrde o zaposlenju za oba roditelja (ako želite upisati dijete u produženi boravak)

3. Potvrdu o prebivalištu/ boravištu (za podstanare ili ako ste se nedavno doselili na naše upisno područje)

4. Zdravstvenu dokumentaciju: nalaz logopeda, psihologa, vještačenje CZSS ili dr. (ukoliko je dijete bilo na nekoj obradi ili u tretmanu) – preslika

5. Rješenje o skrbništvu (za razvedene roditelje) – preslika

6. Mišljenje vrtića za dijete (za prijevremeni upis ili odgodu upisa u 1. razred)

Za upise izvan upisnog područja potrebno je podnijeti pisanu molbu OŠ Ivana Meštrovića s navedenim razlozima za upis izvan upisnog područja te obaviti utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta pri školi i liječniku kojem primarno pripadaju po mjestu prebivališta/boravišta.

Odluku o upisu učenika u osnovnu školu kojoj ne pripada prema upisnom području donosi Gradski ured za obrazovanje, sport i mlade.

U slučaju prijevremenog upisa u prvi razred, roditelji se prije procjene psihofizičkog stanja djeteta obraćaju Gradskom uredu s ciljem uvrštavanja djeteta na popis školskih obveznika, najkasnije do 31. ožujka 2024. godine. Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelji su dužni osim zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta, a ako dijete nije pohađalo predškolski odgoj i obrazovanje, bit će upućeno na psihološko testiranje kako bi se utvrdila njegova spremnost za uključivanje u osnovnoškolski odgoj i obrazovanje.

Za sve ostale informacije možete poslati upit na e-mail: mestrovic.upisi@gmail.com .

Veselimo se novoj generaciji naših učenika!

Hvala na razumijevanju i do ponovnog susreta, srdačno Vas pozdravljamo.

Stručni tim Osnovne škole Ivana Meštrovića

Upisi_u_1._razred-obavijest_WEB.docx (17.99 KB)

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 20. 3. 2024.