IZVJEŠĆE S IZVANUČIONIČKE NASTAVE VUKOVAR

Učenici osmih razreda naše škole posjetili su Vukovar na terenskoj nastavi 28. – 29. 1. 2020. Uz 78 učenika u pratnji je bilo 6 učitelja.

Krenuli smo autobusom u ranim jutarnjim satima. Nakon dolaska u Vukovar, učenici su uz stručno vodstvo obišli Muzej vučedolske kulture i Gradski muzej Vukovar. Nakon ručka, u Memorijalnom centru Domovinskog rata Vukovar slušali su predavanja Domovinski rat te Bitka za Vukovar. Zatim su smješteni u sobe u hostelu Dubrovnik. Slobodno vrijeme iskorišteno je za šetnju središtem grada. Nakon večere, organizirana je zabava u disku.

Drugi dan boravka, uz stručno vodstvo posjetili su crkvu sv. Filipa i Jakova te memorijalna mjesta na području grada Vukovara: Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Velepromet, Borovo Commerce, izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar. Nakon ručka, sa svim ostalim prisutnim školama, prisustvovali su Školi mira i kvizu znanja. Našu školu u kvizu su predstavljali Tina Jelaković i Vjekoslav Rede, koji su osvojili odlično 2. mjesto. Autobusi su se vratili pred školu u večernjim satima.

Ana Domić Tunguz, Aelita Jurak,
Milivoj Magerl, Ines Miletić, Petra Pajtak i Tomislav Cvitković

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 6. 2. 2020.