Osvrt na moje školovanje, Vjekoslav Rede, 8. d

Započeo sam svoje osnovnoškolsko obrazovanje u rujnu 2012. godine krenuvši u prvi razred. Od tada pa do lipnja ove 2020. godine prošlo je osam nevjerojatnih i nezaboravnih školskih godina u Osnovnoj školi Ivana Meštrovića. Mnogo se toga promijenilo u odnosu na 1. razred, no neke se stvari jednostavno nikada ne mijenjaju kao što su učenje, ispiti, ali i ono najvažnije drugi učenici u razredu i prijatelji.

Tehnički jedna informacija u uvodu je lažna, a to je da sam osam godina išao u OŠ Ivana Meštrovića. Naime, riječ je o razdoblju kada je uz OŠ I. Meštrovića u istoj zgradi djelovala i OŠ A. Stepinca, no onda je Stepinac otišao i ostao je samo Meštrović. U prvom razredu išao sam u Stepinac, a ostalih sedam u Meštrović, no bez obzira na to oduvijek sam se osjećao samo kao dio Meštrovića.

U ovih osam godina mislim da sam naučio mnogo stvari i postao nešto zrelija osoba te stekao mnoga prijateljstva i poznanstva, no nije uvijek bilo lagano jer je to bio dugačak put pun stresa, svađa i nervoze, no isto tako i sreće, ponosa i uživanja. Bilo je tu mnogo izazova koji zahtijevaju kreativnost i snalažljivost; najviše mi se urezao u pamćenje zadatak iz hrvatskog jezika u kojem je profesorica zatražila od nas da joj prezentiramo jedan mit, ali bez korištenja plakata ili PowerPoint prezentacija. Isto tako, mislim da sam tijekom viših razreda promijenio previše profesora pa čak i razrednica. Posebno mi je bilo žao što sam ostao bez nekih od njih kao što su bivša razrednica Marja Krstulić (no mislim da sam dobio još i bolju), izvanredni profesor iz geografije i povijesti Neven Rücker s kojim sam ostvario nevjerojatan rezultat u šestome razredu kad sam ostvario izvrsno 3. mjesto na držanom Natjecanju iz geografije 2018. godine te iskusna i dobrodušna profesorica iz biologije Ljiljana Nimac. Definitivno bih se htio prisjetiti nekoliko izleta sa svojim razredom tijekom mojeg školovanja od kojih su mi u najljepšem sjećanju ostali Sljeme u 3. r., Novi Vinodolski u 4. r., Zadar u 6. r. te maturalac i Vukovar u 8. r. Kad bih morao odabrati najdraži razred, odabrao bih osmi, no ipak zbog pandemije koja će najvjerojatnije, ako već i nije, onemogućiti pošten završetak ovog razreda i krizmu odabrao bih šesti razred i to osobito njegova  zadnja dva mjeseca zbog nevjerojatnog izleta u Zadar, zbog mojeg već spomenutog prvog državnog natjecanja, ali i činjenice da je vjerojatno najlakši razred ako uzmemo u obzir da se u petome još privikavamo na novi ritam, a u sedmome dolaze novi predmeti i sljedeća razina.

Iako su me neki od njih sustavno zapošljavali s domaćim zadaćama, ispitima, plakatima, recitacijama, javnim govorima, sastavcima i sa svačim drugim, želio bih zahvaliti svim profesorima (aktualnima i bivšima) i učiteljici razredne nastave Suzani Buntić te učiteljici iz produženog boravka Ljiljanki Brčić, a osobito mojoj razrednici Ines Miletić ili poznatoj u 8. d razredu pod imenom „Milines“ na svemu što su pridonijeli tijekom mojeg osnovnoškolskog školovanja. Sve u svemu, žao mi je što ću morati napustiti ovo mjesto jer zaista nisam mislio da će taj dan ikada doći te se iskreno nadam da ću se još jednom vidjeti sa svojim 8. d razredom i našom razrednicom.

Vjekoslav Rede, 8. d

objavio: Irina Maljcov   datum: 15. 5. 2020.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt