DRŽAVNO NATJECANJE IZ DEBATE

Državno Natjecanje iz debate održalo se na Zoomu od 26. 11. do 28. 11. U KP formatu (natjecanju za osnovne škole) do finala su nakon županijskih natjecanja došle četiri ekipe: Visoka 1, Kozala 1, Kozala 2 i Meštri 1.

Našu ekipu čine Karlo Greguraš, prvi govornik, Ema Kovačević, druga govornica i Paula Barić, treća govornica.

U prvome kolu debatiralo se na tezu Djecu ne treba učiti da budu kompetitivna. Naša ekipa kao afirmacija izgubila je od ekipe Kozala 2. U drugome kolu kao negacija pobijedili smo ekipu Kozala 1 debatirajući na tezu Maloljetnike koji vrše cyberbulling treba kažnjavati jednako kao odrasle osobe i tako se plasirali u finale.

Naši su Meštri svakako bili motivirani imajući veliku potporu svojih navijača – promatrača. Osim obitelji bili su tu ostali članovi debatnoga kluba i drugi učenici naše škole.

U finalu smo bili na strani afirmacije debatirajući ponovno protiv ekipe Kozala 2, a ovaj put na tezu Online aplikacije za upoznavanje imaju više mana nego prednosti. Nažalost, ni ovaj put nismo uspjeli pobijediti ekipu Kozala 2, nove državne prvake, ali je naša Paula najbolja govornica turnira dok su Ema i Karlo zauzeli četvrto i peto mjesto!

Ipak smo zadovoljni i mjestom viceprvaka koje nas svakako motivira za daljnji rad.

Zahvaljujemo svima koji su bili uz nas i veselili se našem uspjehu!

voditeljice Gordana Ljubas i Irina Maljcov

Promatrači Meštri – potpora na Zoomu

objavio: Irina Maljcov   datum: 29. 11. 2020.