HUMANITARNA AKCIJA ZA PUČKU KUHINJU NA SVETOM DUHU

Biti učitelj ne znači poučavati djecu samo činjenicama zapisanim na stranicama knjiga nego ih učiti moralnim vrijednostima i humanosti. Vidjeti učenike kako postaju mladi ljudi koji pomažu drugima najveća je nagrada učiteljima.

Naša je škola ove godine pokazala da ima upravo takve učenike jer smo u velikom broju prikupili sredstva, namirnice, za Pučku kuhinju na Svetom Duhu. Pučka kuhinja na Svetom Duhu svakog je dana donedavno pripremala tristotinjak obroka, ali se broj korisnika tijekom epidemije i potresa u Zagrebu znatno povećao pa danas pripremaju i do 600 toplih obroka na dan. Sve veći broj ljudi ostaje bez posla, time i prihoda, pa moraju potražiti pomoć u vidu toplog obroka. Nažalost, često se radi i o cijelim obiteljima s djecom.

Zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima i djelatnicima koji su se akciji odazvali jer ono što je nekome malo, nekome drugome može biti i više nego što mislimo.

Kristina Dilica i Gordana Ljubas

„Kad nam je razrednica rekla ideju za prikupljanje namirnica za Pučku kuhinju bili smo oduševljeni. Kao razred, volimo pomagati drugima. Razrednica nam je ispričala gdje se nalazi pučka kuhinja i tužnu činjenicu koliko ljudi svaki dan tamo traži pomoć pa čak i naših vršnjaka. Ovako skupljanjem nekih namirnica svatko od nas je nekako pomogao, a na razini škole se na kraju skupilo puno. Svi smo bili sretni, a iz razgovora znam da su bili sretni i učenici drugih šestih razreda. Nadamo se da ćemo uskoro moći doći i volontirati u kuhinju.“

Franka Petranović, 6. b

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 21. 12. 2020.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt