Sajam mogućnosti

U petak 29. rujna 2014. godine na igralištu naše škole, u vremenu od 10.00 do 13.00 sati, održat će se Sajam mogućnosti, druga komponenta preventivnog programa „Zajedno više možemo“.

Sajam organizira Policijska uprava zagrebačka – Odjel prevencije u suradnji s Gradom Zagrebom.

Programom su obuhvaćeni učenici petih razreda osnovnih škola s područja VII. policijske postaje koji će u pratnji učitelja i kontakt policajaca doći na Sajam. Tijekom Sajma predviđen je nastup brojnih udruga i društava, sportskog, zabavnog i kulturnog karaktera kako bi učenicima prezentirali i ponudili korisne sadržaje za kvalitetno provođenje slobodnog vremena. Uz neposrednu komunikaciju s izlagačima, učenici će također sudjelovati u različitim sadržajima te sportskim i kulturnim natjecanjima. Održavanjem Sajma mogućnosti želi se potaknuti stvaranje pozitivnog okruženja za kvalitetno odrastanje djece i uključivanje u aktivan i zdrav život lokalne zajednice, „zajednice koja brine“.

U sklopu Sajma policija će prezentirati policijsku opremu i tehniku te komunikacijom i druženjem između učenika i policijskih službenika nastaviti razvijati odnos povjerenja.

Učenici petih razreda OŠ Ivana Meštrovića u petak 29. rujna moraju doći u navedenom terminu. Taj dan neće imati popodne nastavu. Ukoliko vremenski uvjeti ne dopuste  održavanje Sajma mogućnosti, učenici će u četvrtak o tome biti obaviješteni i u tom slučaju nastava će se u petak održati prema rasporedu.

objavio: Ivan Gotić   datum: 24. 9. 2014.