ŠTO RADIMO I KAKO SE OSJEĆAMO NA STVARALAČKOM PISANJU

Nika: Na Stvaralačkom pisanju pišemo pjesme, priče i nadopunjujemo znanje. Tamo se osjećam slobodno.
U pjesmama i pričama izražavam svoje osjećaje.

Lea: Na Stvaralačkom pisanju osjećam se za pet zato što imamo vremena, zabavljamo se i  radimo. Sviđalo mi
se i kada smo pisali zajedničku priču.

Ana: Meni je lijepo jer mogu pustiti mašti na volju. Tamo mogu pisati pjesme i priče što radim i doma.  Na
Stvaralačkom pisanju učimo kako to sve usavršiti.

Pavel: Pišemo priče, razmjenjujemo ideje, učimo kako napisati dobru priču, itd. Ja se uvijek veselim
Stvaralačkom pisanju i super se slažem sa svima.

Mia: Volim čitati pa volim i pisati. Na Stvaralačkom pisanju imam vremena staviti na papir sve što ispunjava
moju „krcatu“ glavu.

Luka: Na Stvaralačkom pisanju imam priliku pitati iskusnije od sebe za pomoć u pisanju, a mogu pomagati i
drugima. Osjećam se dobro jer nisam u žurbi i zato lakše dobijem inspiraciju.

Priča koju smo napisali svi zajedno:

„Djede, djede, ispričaj mi priču!“ povikao je Šime iz svoje sobe. Stari je djed  uz kuckanje svog drvenoga štapa ušao u sobu. Nekada je on bio snažan i iskusan moreplovac koji je plovio na brodu „Espirita“, a sada se volio prisjećati svojih pustolovina i pričati priče svome unuku. „Evo me, dragi moj, o čemu želiš da ti pričam?“ upitao je djed Šimu. „ Pričaj mi onu priču o potrazi za blagom“, rekao je Šime.
„Slušaj me pažljivo“, nakašljao se djed i počeo pričati.
„Legenda kaže da je najveće blago skriveno na otoku Lubanja pa se zato i posada „Espirite“ dala u potragu. Kapetan Oštrooki uspio se opustiti nakon pet dana ratovanja s nemilosrdnim vjetrom i valovima  koji su prijetili da će ih prevrnuti. Toga dana more je ljuljalo „Espiritu“kao majka kolijevku. Njegova voljena „Espirita“ sada je mirno klizila morem, iako se nebo još uvijek crnjelo. Posada na brodu marljivo je radila. Kapetan duboko udahne morski zrak i okrene se svom prvom časniku, visokom Afrikancu sa zlatnom naušnicom. „Kako napredujemo, časniče?“ „Sve je u redu, kapetane. More je mirno, a ni vjetra nema. Još samo dvije milje do otoka.“ No to je bilo samo zatišje pred buru. Baš kada je posada pomislila da je ono najgore ostalo iza njih, more se ponovno uznemirilo i silnim valovima počelo nasrtati na brod. „Espirita“ se opasno nagnula, a iz valova je izronila strašna, morska neman. Bio je to legendarni Kraken, čuvar otoka s blagom. Svojim velikim i snažnim krakovima uhvatio je brod i počeo rigati vatru.. Kapetan Ošrooki i njegova posada hrabro su  krenuli na neman koja je...
NASTAVAK SLIJEDI

Napisali: Mia Perkovac, Luka Linarić, Lea i Nika Pavlic, Pavel Marangunić, Ana Koričančić, Lara Nazić (6. a);
Hana Rajić i Franka Šetka (6. c)

Voditeljica: Snježana Akrap, učiteljica Hrvatskoga jezika

objavio: Ivan Gotić   datum: 26. 9. 2014.