Goethe-Institut Kroatien ugostio učenike sedmih i osmih razreda

Učenici polaznici izborne nastave njemačkog jezika sedmih i osmih razreda posjetili su 10. listopada Goethe-Institut u Zagrebu.

Učenici i profesori srdačno su dočekani pred vratima svjetski poznatog instituta koji već šezdeset godina diljem svijeta promiče njemački jezik i kulturu, a nosi ime jednog od najvećih velikana svjetske književnosti, Johanna Wolfganga von Goethea. Goethe-Institut djeluje duže od četrdeset godina u Zagrebu i  uvelike je doprinio kvaliteti poučavanja njemačkog kao stranog jezika.

Učenici su uz stručno vodstvo na njemačkom i malu pomoć na hrvatskom jeziku dobili važne informacije o djelovanju Instituta, razgledali knjige i didaktičke materijale u knjižnici, dobili poklončiće u obliku bedža s natpisom na njemačkom jeziku te imali priliku učlaniti se u knjižnicu Goethe-Instituta.

učlaniti se u knjižnicu Goethe-Instituta. Nakon obilaska knjižnice, učenici i njihove profesorice i profesor u pratnji, redom „jezičari” – Snježana Akrap, Ivana Bašić, Aelita Jurak, Leo Levarda, Gordana Ljubas, Helena Mađer i Tea Sušac – udobno su se smjestili u dvoranu i pogledali film „Emil und die Detektive”, snimljen prema djelu Ericha Kästnera. Emil Tischbein i njegovi prijatelji detektivi su nas zabavili, a djelatnici Goethe-Instituta pozvali na ponovno druženje!

Izvješće sastavila Helena Mađer, prof.

objavio: Ivan Gotić   datum: 16. 10. 2014.