Častan poraz mlađih košarkaša

Prošlu subotu naša školska ekipa (5. i 6.razredi) izgubila je u izlučnoj utakmici osmine finale Prvenstva Zagreba u košarci protiv vrlo jake škole A. G. Matoša rezultatom 27:22.

Naša utakmica otvorila je program izlučnih utakmica počevši u rano jutro u OŠ Borovje. Nakon početne uspavanosti naših igrača i pod dojmom susreta s jakim protivnikom na kraju prve četvrtine gubili smo 15 poena razlike. Kako je utakmica odmicala, igrali smo sve bolje, pronalazili bolje postavljene igrače, puno se bolje kretali i ulazili čvršće u igru jedan na jedan. Sve to je rezultiralo topljenjem razlike, stoga smo  minutu prije kraja došli  na minus 5 i u posjed lopte, ali požurili smo s realizacijom, izgubili loptu i kontranapadom protivnici su potvrdili pobjedu. Ovim porazom završili smo s ovogodišnjim nastupima košarkaša i pokazali da smo i dalje u konkurenciji  najboljih škola u Zagrebu.  Nastupili smo s čak petoricom petaša koji će i sljedeće godine igrati u konkurenciji petih i šestih razreda (Brkan, Lulić, Držanić, Cigrovski, Andrić). Ovogodišnji stožerni igrači Ivanković i Balešević priključit će se  starijoj ekipi sedmih i osmih razreda od koje možemo očekivati lijepe vijesti i dobru igru i sljedeće godine.

Pratite nas i navijajte za naše male Meštre koji uvijek ostavljaju srce na terenu!

Pripremio, trenirao, vodio, veselio se, tugovao i  napisao izvješće trener i prof. Hrvoje smiley