VIS ŽIVOTINJE

Učenici petih razreda zajedno sa svojim razrednicima i profesoricom hrvatskoga jezika
4. ožujka 2010. godine pogledali su u kazalištu Trešnja novu hit predstavu Vis životinje.

VIS Životinje autorski je projekt Ksenije Zec i Saše Božića, uzbudljivo putovanje, koje govori o nizu običnih i neobičnih zgoda iz života adolescenata i životinja.
Dječak Kuna mašta o osnivanju rock benda, koji će ovladati glazbenim svijetom. Za početak treba pronaći glazbenike i pjevača. Stvari se počinju slagati kada organizira audiciju na kojoj ne uspijeva sakupiti grupu istomišljenika. Kuna se odlučuje za prijatelje iz škole s kojima oformljuje band. Pojavom talentirane pjevačice počinju nevolje u grupi. Hoće li se tek oformljen bend: VIS Životinje raspasti već na početku karijere, ili će se članovi ipak prijaviti na lokalno natjecanje rock grupa i postati slavni? Iskoristivši motive slavne bajke Braće Grimm: Bremenski svirači, nastaje originalno djelo, nošeno i dalje temeljnom porukom bajke da zajedničkom suradnjom i razvijanjem imaginacije možemo ostvariti i najluđe snove.

Tehnika životinja

Posebnost ove predstave je i upotreba specifične tehnike glume, koja nastaje iz studije anatomije i kretanja životinja i omogućuje glumcima da naglašenom tjelesnošću, maštovito i zabavno prenesu dječjoj publici univerzalnu ideju predstave. Sama predstava ne kritizira ni na koji način izrabljivanje životinja, niti želi podučiti gledatelja, kako se odnositi spram njih. VIS Životinje može se promatrati kao esej o tome što kao ljudi o samima sebi možemo naučiti od životinja i na koji način možemo spriječiti, kulturalni nestanak životinja, koji je gotovo strašniji od njihove tjelesne marginalizacije.

autorski projekt Ksenije Zec i Saše Božića u suradnji s izvođačima: Larisa Navojec / Maja Posavec, Tvrtko Jurić, Damir Klemenić, Jerko Marčić, Rakan Rushaidat  | Glazba: Damir Šimunović  | Kostimi: Zdravka Ivandija  | Svjetlo: Zdravko Stolnik, Branko Cvjetičanin  | Video: Ivan Faktor  | Grafičko oblikovanje: Pero Vojković / Vojkovic&Daughters  | Glazbeni voditelj: Matija Antolić  | Izrada kostima: Barica Paulić  | Suradnik za video: Igor Pauška  | Kamera: Eva Kraljević  | Montaža: Dubravka Turić  | Inspicijentica: Tajana Fabekovec Pavlović

objavio: Iva Matasić   datum: 20. 5. 2010.

Raspored prehrane za mjesec: SVIBANJ

Jelovnik svibanj.odt