Dan otvorenih vrata 2017.

Dan je petak, 28. travnja 2017., vikend uoči Praznika rada, za neke produženi vikend. Mjesto radnje je Osnovna škola Ivana Meštrovića, Ulica Martina Pušteka 1, Zagreb. Vrijeme radnje je između 10 i 12, 14 i 16 te 17 i 19 sati. Vrata su otvorena.

Dan baš i nije bio kao svaki drugi. Već od ranih jutarnjih sati naši učenici i učitelji/ce 1. i 2. razreda otvorili su vrata svoje škole budućim prvašićima, svojim budućim prijateljima – gostima iz Dječjeg vrtića Jarun. S njima su proveli puna dva sata u druženju, priči, pjesmi, plesu, zajedničkoj igri i veselju.

U popodnevnim satima učenici i učiteljice u produženom boravku zavrnuli su rukave i bacili se na svoje kreativne zadatke izrađujući morske prizore, papirnate ukrase, drvo života, šumske čarolije i vlastite modne kreacije.

Na radionicama od 17 do 19 sati otvorili smo vrata svim svojim prijateljima i susjedima iz kvarta, roditeljima, bakama i djedovima i pozvali ih da nam se pridruže u brojnim zanimljivim, kreativnim i poučnim aktivnostima.

Mogli ste, prema osobnim sklonostima,  birati što ste htjeli – od likovnih radionica  izrade ukrasa od papira (origami), straničnika i okvira pa čak i funkcionalnih glazbenih instrumenata, preko glazbenih, plesnih, literarnih, sportskih, matematičkih, međukulturnih, povijesnih, geografskih do eko radionica izrade ukrasnih i uporabnih predmeta od recikliranih materijala te raznih kvizova znanja, društvenih igara i pitalica do izrade modela pluća i zornog prikaza štetnog utjecaja pušenja.

Ukupno smo osmislili i održali 30 različitih radionica.

Već danas razmišljamo o ponovnom susretu kada vas opet očekujemo i radosno dočekujemo!

Osnovna škola Ivana Meštrovića – vaša Škola otvorenih vrata

Dobrodošlica gostima iz vrtića

Iz vrtića u školu

Iz vrtića na školsko igralište

Folklor - 2.b i gošće

Folklor - 2.b i gosti

Učenička zadruga prije

Učenička zadruga prije (detalj)

Učenička zadruga poslije

Full house i origami

5.b i 6.b izrađuje origami

6.c izrađuje origami

7.b izrađuje origami

Origami kreacije

Dječaci mozgaju

Djevojčice mozgaju u boji

Izrada glazbenih instrumenata

3.c se igra

3.a i 5.a pišu cinkvine

5.a i 7.a izrađuju straničnike i okvire

Pub quiz u Engleza

Kviz-o-rama u fizičara

Memory za 5+ u povjesničara

Lijevo i desno plućno krilo

Mateo i model pluća

objavio: Marja Krstulić   datum: 4. 5. 2017.