Dan škole

Dan škole, koji se svake godine tradicionalno obilježava u svibnju, ove godine obilježen je 19.svibnja u prostorima naše škole.

Priredbu je otvorio zbor viših razreda otpjevavši hrvatsku himnu. Svečanost je uslijedila podjelom nagrada za učenike plasirane na ovogodišnjim državnim natjecanjima. Ravnatelj škole, Milivoj Magerl čestitao je učenicima i zahvalio mentorima na postignutim rezultatima.

Učenicima

Lovri Vladiću (državno natjecanje iz matematike, 8.mjesto, mentor Snježana Zuanović),

Roku Dubravici (državno natjecanje iz matematike, 13.mjesto, mentor Snježana Zuanović),

Antoniji Kelavi (državno natjecanje iz hrvatskog jezika, 6.mjesto, mentor Gordana Ljubas),

Lani Zekušić (državno natjecanje iz engleskog jezika, 4.mjesto, mentor Tea Sušac),

Anđeli Jakiši (državno natjecanje iz engleskog jezika, 5.mjesto, mentor Tea Sušac),

Lovri Balenu (državno natjecanje iz astronomije, 7.mjesto, mentor Igor Naglić) i

Domagoju Hudičeku (državno natjecanje iz astronomije, 8.mjesto, mentor Igor Naglić)

uručene su prigodne nagrade.

Predsjednica Vijeća roditelja, gđa.Rebrović, nagrade je dodijelila i našim osmašima, Eni Rajič (8.d) i Lovri Balenu (8.b), koji su izabrani za učenike generacije. Čestitamo!

Voditeljice naše priredbe Iva Gojanović (6.a) i Tara Duralija (6.a) zainteresirale su sve prisutne najavom recitala dramske skupine viših razreda Ploča i kreda i tako službeno otvorile još jednu ovogodišnju priredbu. Mali zbor je radosno čekao na svoj nastup i sve okupljene pozdravio pjesmom Serbus Zagreb, a odmah nakon njih ručice i nožice protegnuli su i naši prvašići, ritmička skupina 1.a i b razreda s izvedbom pjesme Roar. Wow! Tek smo se zagrijali, a već su uslijedile slatke ljubavne brige...Kako se mijenjamo kada se zaljubimo, otkrila nam je dramska skupina viših razreda i njihov igrokaz Zaljubitis.

A kada se zaljubiš, možeš ličiti i na morskog psa. Da, možeš! A kako se pretvoriti u morskog psa, najbolje nam je pokazala pjevačko-plesna skupina 2.a i c razreda u svojoj interpretaciji vesele, morske pjesme Da mi je biti morski pas. Taman smo zakoračili u neke toplije, morske vode, kada nas je dramska skupina 4.a razreda 'ohladila' svojim igrokazom Praznici u Lici. Još uvijek maštajući o praznicima i poneseni ritmom nadolazećeg ljeta, dočekali smo našeg učenika Petra Segedija (6.c) koji je pjesmom Marafor potpuno osvojio publiku. Pjesmi nije bilo kraja i folklorna skupina 2.b razreda razigrala nas je ne samo prigorskim plesom, nego i popratnim opravicama.

Zbor viših razreda nastupio je s pjesmom Zamisli, a potom je uslijedio kratak nastup glazbene skupine 3.b razreda s pjesmom Mein Hut, der hat drei Ecken. Još jedna generacija breakdancera, ovog puta sastavljena od naših prvašića, razveselila nas je izvedbom pjesme Human. Još smo malo čekali, jer prave akrobacije su tek slijedile od malo starijih četvrtašica i njihove koreografije na pjesme Better When I'm Dancing i Can't Stop the Feeling. Najslađe smo ostavili za kraj. Zbor viših razreda nas je jednostavno razoružao pjesmom Hakuna Matata.

Veseli i razigrani, učenici su koristili priliku za međusobno fotografiranje, mnogi su se osvježili sokom od aronije, a neki su pri izlasku iz škole imali priliku kupiti radove iz učeničke zadruge Eko Meštri.

izvješće napisala Tea Sušac

fotografije Natalija Stajić, školska knjižničarka

objavio: Marja Krstulić   datum: 28. 5. 2017.