Kestenijada

Druženje s Meštrima

Iza nas je još jedna uspješno organizirana Kestenijada, zajedničko obilježavanje Dana zahvalnosti za plodove zemlje i Dana Kravate, održana u utorak 17.10.2017. na školskom igralištu. Ove godine u organizaciju je bio uključeno Vijeće Gradske četvrti Trešnjevka-jug, Centar za kulturu Trešnjevka i Mjesni odbor Gajevo. Svi smo zajedno uživali  u prekrasnim razrednim košarama s jesenskim plodovima i pekarskim kreacijama naših mama, baka, teta, susjeda,  vjerojatno i ponekog tate ili djeda, a zasigurno i malih ručica i ruku naših prvaša sve do velikih osmaša.

Druženje smo započeli uz pjesmu Velikog zbora, blagoslov kruha i jesenskih plodova i molitvu župnika.

Druženje su obogatile likovne radionice na temu kravate, te razne sportske radionice. Oslikavali smo kravate, učili vezati kravatu te smo ih izrađivali od papira. Vesele sportske radionice poput skakanja u vreći, kuglanja i ubacivanja kestena u kantice najviše su se svidjele najmlađima.

Vatrogasci su bili s nama, ne zato što smo se bojali da će nam kesteni početi gorjeti, već zato da nas podsjete koliko je važno uvijek biti na oprezu ali i znati koga nazvati i čiji telefonski broj okrenuti u slučaju da se potreba dogodi.

Na Kestenijada je bio i štand naše Učenička zadruga Eko Meštri koja je organizirala prodaju predmeta izrađenih na raznim sekcijama te naših dragih Volontera. Naši učenici i njihovi najbliži donosili su namirnice koje će škola donirati udruzi Mali zmaj i pučkoj kuhinji kod časnih sestara Misionarki ljubavi, a svi preostali kruh već je istu večer odvezen u pučku kuhinju kod časnih sestara Misionarki ljubavi u Jukićevoj ulici. Školska Misijska grupa prodavala je svoje rukotvorine koje izrađuju u školi.

Ovo naše druženje posjetili su i neki od naših bivših učenika i podsjetili se kako su naša druženja izgledala prije. Bilo ih je baš lijepo ponovno sresti, baš kao što se nadamo da ćemo se i mi za godinu dana ponovno sresti i sve ovo ponoviti.

objavio: Iva Matasić   datum: 22. 10. 2017.