Mjesec hrvatke knjige u prvom razredu

Prvašići i njihove učiteljice lijepo su obilježili Mjesec hrvatske knjige u suradnji s ljubaznim knjižničarkama Gradske knjižnice Staglišće.

Prvi d razred susreo se s mladom književnicom Jelenom Pervan, autoricom niza slikovnica o simpatičnom medvjediću Hrkalu. Spisateljica se upoznala i družila s djecom te im pročitala jednu od svojih slikovnica. Učenici su je sa zanimanjem slušali. Nakon čitanja knjižničarke su održale likovnu radionicu na kojoj su učenici izrađivali male pidžamice za medvjedića Hrkala u kojima će medvjedić snivati najslađe snove.

Učenici prvoga a, b i c razreda zajedno su pročitali priču Zdenko Slovojed Željke Horvat – Vukelja. Zdenko je dječak koji ide u prvi razred, ali u školu dolazi bez doručka. Dok se u školi uče slova, on je jako jako gladan i u svojoj bilježnici izostavlja slova. Stoga je umjesto Zdenko postao ZDNKO. Zato su ga prozvali Zdenko Slovojed. U ovoj izuzetno lijepo ilustriranoj slikovnici saznali su da su Zdenko i slova na kraju postali prijatelji.

Gospođa Jasna Raukar- Landsky upoznala je učenike s Odjelom za djecu te knjigama uz koje će lakše, brže i bolje svladati čitanje te postati stalni korisnici knjižnice.

Djeca su u knjižnici uživala i upoznala još jedno lijepo mjesto za učenje, igru i zabavu.

Izvješće sastavile učiteljice Ivona Drobnjak i Jelena Čeko

objavio: Iva Matasić   datum: 16. 11. 2017.