PRIČOFEST U MEŠTROVIĆU

ŠKOLSKA AUDICIJA ZA FESTIVAL PRIPOVIJEDANJA

U našoj je školi drugu godinu zaredom održana audicija za Pričofest, festival pripovijedanja bajki i priča.

Cilj Pričofesta je osvješćivanje važnosti znanja hrvatskog jezika i razvijanja poštovanja prema njegovoj kulturi te poticanje i ostvarivanje uspješne i kreativne usmene komunikacije kao i razvoj osobnosti učenika.

U srijedu, 14.3. u učionici hrvatskoga jezika okupili su se naši najbolji pripovjedači od 3. do 6. razreda.  Žiri u sastavu: knjižničarka Natalija Stajić, učiteljica RN Jelena Čeko, pedagoginja Irina Maljcov te učiteljice hrvatskoga jezika Aelita Jurak, Kristina Dilica i Gordana Ljubas uživale su u pričama. Čuli smo mnoštvo zanimljivih priča: Kositreni vojnik, Ružno pače, Priče za laku noć za mlade buntovnice, Bijeli jelen, Violinistica, Dnevnik Pauline P., Kraljevna na zrnu graška, Gradski i poljski miš, Pritvor i mobitel, Kornjača i zec, Crvenkapica...

Žiri je jednoglasno pobjednikom proglasio izvedbu Karla Greguraša, učenika 5. a razreda koji je sve pristune nasmijao i zabavio svojim zanimljivim prepričavanjem Kornjače i zeca. Drugo mjesto zauzela je odlična Fiona Petrović, učenica 5. d prepričavanjem Male princeze, a treće Gloria Petrović, Fionina sestra i učenica 3. a razreda, koja nam je predstavila priču Violinistica.

Čestitamo svim sudionicima i zahvaljumo im jer su nas obogatili svojim pripovijedanjem i doživljajima pisane riječi. Našem Karlu, koji će nas predstaviti na gradskom Pričofestu 20.3. u 17.00 sati u Pučkom otvorenom učilištu, želimo puno uspjeha.

tekst i fotografije: organizatorice J.Čeko, A. Jurak, I. Maljcov i G. Ljubas

objavio: Irina Maljcov   datum: 15. 3. 2018.