Maškare u Meštroviću - razredna nastava -

Dan kada imamo priliku postati tko god ili što god želimo. Onaj u kojem pokazujemo svoje drugo, maštovito, neobično, ludo i otkačeno lice... Čini se na prvi pogled kako je to dan kao i svaki drugi, ali nije...

Dolaskom u školu sve je izgledalo kao i obično, no kako su počeli stizati prvi učenici, zapravo smo se svi preispitivali – tko se krije iza maske? Što nam poručuje svojom maskom? Je li to neki omiljeni lik iz animiranog filma, neka ličnost koja ima značajnu ulogu u nečijem životu ili jednostavno otkačena, neobična, zagonetna maska? Pitanja su se rojila našim glavama, ali su počeli stizati i odgovori.

Prvašići su prvi imali priliku okupirati veliku dvoranu u kojoj je organiziran ples i zabava maskiranih učenika i učiteljica/učitelja. Ulaskom u dvoranu dočekali su ih napuhani baloni koje su oni oduševljeno krenuli hvatati i poigravati se njima. No, oni nisu tamo bili samo radi estetike. Učiteljice su se među sobom podijelile te krenule voditi program. Zahvaljujući profesorima informatike, imali smo na raspolaganju pravi razglas – baš kao i na priredbama! Mikrofon, mikseta, veliki CD player, zvučnici, sve baš kako i priliči zabavama. Učenici su na početku bili podijeljeni u parove te su između svojih glava stavili balone. Zadatak je bio plesati na zadanu glazbu, pri čemu se balon pridržavao isključivo glavom, a nikako ne rukama. Najuspješnijim parovima su dodijeljene diplome za „najčagera maskenbala“.

Uspješno smo odradili čaganje s balonima i krenuli na sljedeću aktivnost. Poredali smo se u četiri kolone po razredima kako bi odradili „maskoštafetu“. Razrednici su bili suci koji su vodili računa o ispravnosti i poštivanju pravila štafete. Učenici su i dalje u parovima nosili balon do zadane linije, a po povratku trčali i predali štafetu sljedećem paru u koloni. U pozadini glazba, navijanje učenika, podrška, smijeh i radost. Sve je to davalo vjetar u leđa našim zamaskiranim natjecateljima. Na kraju je dvoranom odjeknuo vrisak i oduševljenje pobjedničke ekipe/razrednog odjela, a razrednici su preuzeli diplomu za osvojeno prvo mjesto u „maskoštafeti“.

Razrednici su čitavo vrijeme brinuli o tome da učenici uživaju, lijepo se zabavljaju, sudjeluju i budu zadovoljni. Također je njihov zadatak bio dobro promotriti sve maskirane učenike i nominirati ih za „naj masku“. Odlučili smo iz svakog razreda odabrati po jednu najbolju masku, za što su učenici isto dobili diplome, koje su im razrednici dodijelili povratkom u učionice.

Rasplesani, crveni, puni radosti i veselja, vratili smo se u učionice. Obzirom je maskenbal malo drugačiji dan od ostalih, nastavili smo i u učionicama u tom maskenbalskom tonu. Vještice su svojim čarolijama pomagale pri izvedbi likovnih zadataka, dok su neki spremno „pozirali“ i čekali sljedeći nastavni sat.

U išćekivanju maskenbala sljedeće školske godine, pozdravljaju vas mališani Meštri te njihove zamaskirane učiteljice i učitelj!

Izvješće sastavio „Salvador Dali“ – učiteljica Maja Ladišić laugh

Maskare_u_Mestrovicu_izvjesce.docx (22.19 MB)

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 13. 2. 2018.