Škola u prirodi

​Učenici četvrtih razreda Osnovne škole Ivana Meštrovića od 12.03. do 16.03.2018. godine provodili su svoje vrijeme u Školi u prirodi u Novom Vinodolskom u pratnji svojih razrednica Gordane Horvat, Ive Vinter, Perice Vulić Vočanec i Ivane Cvitanović te u pratnji učiteljica Suzane Buntić i Mie Franković.

Ponedjeljak

Kao i svaki izlet i naš je počeo rano.  Lijepo jutro nagovještavalo je divan dan, a samim time i  dobar provod. Ushićeni smo krenuli prema Senju. Na putu smo se zaustavili na odmorištu Dobra kako bi prizalogajili. Sljedeća točka našeg putovanja bio je burom rasplesani Senj. Posjetili smo kulu Nehaj gdje smo saznali zašto su brkate cure opasne, Muzej grada Senja i Senjsku katedralu Uznesenja Blažene Djevice Marije. Već pomalo gladni stigli smo na naše odredište Dom Crvenog križa u Novom Vinodolskom nakon čega je uslijedilo raspremanje, ručak i večernji program na kojemu su se svi predstavili i upoznali s učenicima druge škole.

Utorak

Zvuk valova nježno nam je šapnuo „dobro jutro“. Došlo je vrijeme za šetnju i razgledavanje Novog Vinodolskog. Posjetili smo Stolnu crkvu sv. Filipa i Jakova,  Narodni muzej , galeriju Novi Vinodolski i Dječji dom Braća Mažuranić.  Lijepo vrijeme nas je izvuklo na plažu gdje smo dočekali sumrak......

Srijeda

Nakon tjelovježbe i doručka imali smo zanimljive radionice na kojima smo puno naučili. Nakon ukusnog ručka krenuli smo prema molu gdje su nas dočekali kapetani Roni i Frane. Počela je svima uzbudljiva morska avantura. Dočekao nas je Vrbnik u kojem smo imali prilku proći kroz najužu ulicu u Hrvatskoj , a možda i u svijetu.

Obilazak je bio kratak, ali sladak te su nas morske struje odnijele prema Crikvenici ravno u Akvarij. Mahnuli smo Nemi, prošetali do rive, ukrcali se  i puni dojmova zamišljeno gledali valove koje su stvarali naši brodići. Nije bilo vremena za gubljenje jer nas je čekao talent show. Večer je dosegnula vrhunac kad su nas hrabri i talentirani natjecatelji oduševili svojim vještinama.

Četvrtak

Kao i svaki dan, nakon doručka slijedila je jutarnja nastava. Poslije ručka, iako je bio dan čekalo nas je zvjezdano nebo u planetariju Astronomskog centra Rijeka.  Udobno smješteni uživali smo u projekciji animiranog film  Putovanje male zvijezde  koja nas je provela kroz cijelu galaksiju. Naš astronomski dio dana je završio. Po povratku u Dom Crvenog križa čekala nas je večera i zanimljiv večernji program.

Petak

Stigao je dan povratka. Pomiješanih osjećaja tuge što ostavljamo more i sreće što dolazimo kući spakirali smo svoje kofere i krenuli prema Zagrebu. Nakon ugodne vožnje i kraćeg odmora na stajališu, stigli smo ispred naše škole gdje su nas nestrpljivo čekali naši roditelji.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 31. 3. 2018.