Književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić

U ponedjeljak, 16. travnja 2018. god. održan je književni susret s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić te predstavljanje njezine knjige Dom iza žice. Susretu su prisustvovali učenici sedmih razreda, nekoliko učenika osmih razreda te prof. hrvatskoga jezika Kristina Dilica i knjižničarka Natalija Stajić, a u organizaciji Naklade Ljevak.

Jedna od popularnih književnica za mlade, predstavila je svoj roman Dom iza žice koji obrađuje društvenu tematiku nesređenih obiteljskih odnosa, maloljetničke delikvencije te život učenika osmog razreda koji nakon niza događanja završava u popravnom domu.

Učenici su pokazali zanimanje za knjigu koju su prethodno pročitali te uz razgovor sa spisateljicom saznali su kako je nastala inspiracija za ovaj roman i na koji način su nastali ostali njezini romani toliko omiljeni među mladima: Imaš fejs? Bacit ću ti kompjutor kroz prozor, Moja neprijateljica Ana, zbirka priča Baš kao Harry Potter.

Dragi učenici, još uvijek stignete pročitati knjigu Dom iza žice koji ima dovoljan broj primjeraka za  posudbu u knjižnici i doći na ponovni književni susret, ako ste ga ovog puta propustili, jer će autorica opet posjetiti našu školu za sve one koji nisu mogli sudjelovati u prvome susretu.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 17. 4. 2018.