SPORTSKI SUSRETI OSMAŠA SA UČITELJIMA

Zadnji tjedan nastave obilježili smo tradicionalnim sportskim susretima osmašica osmaša učiteljicama i učiteljima naše škole, ali ovaj put u vrlo obimnom programu. Odigrali smo ukupno 6 utakmica u tri različita sporta i premda je rezultat u ovakvim revijalnim susretima u drugom planu, valja istaknuti da su se učiteljice i učitelji bolje snašli i pobijedili u tri utakmice, dvije su završile neriješeno, dok je košarkaški susret u neizvjesnoj završnici otišao na stranu učenica.

Prvi dan se igrala odbojka i treba naglasiti da su obje utakmice bile prepune atraktivnih poteza, ali učiteljice i učitelji zrelom i racionalnom igrom nisu dozvolili iznenađenje te su slavili u obje utakmice predvođeni prof. Ruckerom s jedne i prof. Biondić s druge strane.

Drugi dan smo bili svjedoci možda i najneizvjesnijih utakmica, napetih i zanimljivih do samog kraja, karakterističnih za košarkašku igru. U utakmici prepunoj obrata, učitelji su uspjeli izvući neodlučan rezultat ponajviše zahvaljujući dominaciji pod koševima i vođeni iskustvom odličnog prof. Medića, ali gledajući ukupni dojam najviše su se svidjeli i energijom i pronalaženjem najboljih rješenja u igri naši osmaši Bunjevac i Surla, koji su ponovno pokazali da nisu slučajno završili na poluzavršnici državnog prvenstva. Jednako napet je bio i dvoboj između učiteljica i osmašica u kojem su na kraju slavile osmašice, ali valja naglasiti, nakon vrlo diskutabilne odluke suca i dosuđenog prekršaja za slobodna bacanja u zadnjoj sekundi utakmice. Mirnom rukom najbolja osmašica Laura je ubacila oba bacanja i učenice su slavile.

Šlag na torti sportskih susreta odigrao se zadnji dan na vanjskim terenima i to nogometnim obračunom.  Učiteljice su discipliniranom igrom i mudrim taktičkim rješenjima lako savladale osmašice, koje su previše prostora otvarale odličnoj prof. Ivani Bašić, dok u napadu nisu imale rješenja za prof. Miljković koja je lakoćom otklanjala svaku potencijalnu priliku za zgoditak osmašica. U zadnjem meču snage su odmjerili učenici s profesorima, meču u koji su učenici ušli kao apsolutni favoriti, ali kako to u nogometu obično biva, svoju dobru igru i posjed lopte nisu uspjeli okruniti pobjedom. Nakon početnog vodstva 2:0 učenici su se opustili misleći da je utakmica riješena te su profesori fanatičnim zalaganjem i željom došli do izjednačenja. Za profesore se posebno istaknuo prof. Ante Kožul, dok će učenicima zasigurno ostati u sjećanju eurogol kadeta Zagreba Roberta Husnjaka, gol koji se rijetko viđa i na evropskim utakmicama najvišeg ranga!

Zahvaljujemo svima na dolasku, borbenosti, zalaganju i fair-playu i nadamo se da će i u godinama koje slijede učiteljice i učitelji smoći snage da odigraju završne utakmice s našim budućim osmašicama i osmašima.

Tekst napisao: Hrvoje Đurak, prof. TZK-a

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 20. 6. 2018.