Završna konferencija projekta Pokreni promjenu (Start the Change)

Dvogodišnji projekt Okrugle kockice

Završna konferencija dvogodišnjeg projekta Pokreni promjenu – prihvaćanje razlika kroz interkulturalno obrazovanje i volontiranje koji je obuhvatio više od 2000 mladih iz četiri europske zemlje (Velika Britanija, Italija, Slovenija i Hrvatska) održana je 23. studenog 2018. u Novinarskom domu u Zagrebu.

fotografija preuzeta s Facebook stranice FSO

Projekt je pokrenut s ciljem prevencije radikalizacije u društvu, promocije demokratskih vrijednosti i osnovnih ljudskih prava te razvijanja osjetljivosti i međusobnog uvažavanja i interkulturalnog razumijevanja među mladima.

Kroz projekt se željelo educirati učitelje, djecu, mlade i njihove roditelje u razumijevanju i prepoznavanju različitosti, izazova suvremenog društva te jačati njihove socijalne i građanske kompetencije.

U Hrvatskoj je projekt provodio Forum za slobodu odgoja, u Velikoj Britaniji organizacija Think Global, u Sloveniji Centar mladih Dravinjske doline te u Italiji Centar za kreativni razvoj Danilo Dolci. Projekt je trajao od 2016. do 2018. godine, a financiran je u sklopu programa Erasmus+.

Predstavljanje našega projekta: Irina Maljcov, Gordana Ljubas i Gregor Marangunić

Naša škola jedna je od 15 škola iz Hrvatske koje su sudjelovale u ovome projektu tijekom kojega smo radili na smanjivanju razlika između učenika s poteškoćama i ostalih učenika.

Ponosni smo na sve aktivnosti koje smo proveli kako bismo kod svojih učenika razvili osjećaj da je različitost nešto što nas obogaćuje. Htjele smo da kritički promataju svijet oko sebe i prepoznaju važnost pokretanja promjena.

Gregor Marangunić iz 8. a na panelu sa srednjoškolcima iz Slovenije, Hrvatske (Daruvara), Italije i iz Velike Britanije; fotografija preuzeta s Facebook stranice FSO

Film Start the Change možete pogledati na sljedećoj poveznici:

Voditeljice projekta Gordana Ljubas i Irina Maljcov

objavio: Irina Maljcov   datum: 30. 11. 2018.