POBJEDA MLADIH KOŠARKAŠA

U subotu 2.3. u sklopu drugog kruga Prvenstva Zagreba u košarci za učenike petih i šestih razreda u izuzetno uzbudljivoj utakmici naša škola je pobijedila OŠ A.šenoa rezultatom 23:21.

U dinamičnoj i zanimljivoj utakmici punoj preokreta naši igrači su našli snage da u zadnjoj četvrtini okrenu vodstvo protivnika od osam koševa razlike. Viši i jači igrači iz škole A.Šenoe usporili su igru što nije odgovaralo našim brzim i tehnički potkovanim igračima. Imali smo problema i sa realizacijom u završnici nakon izrađenih akcija, dok s druge strane smo teško pronalazili rješenja za njihove visoke igrače. Unatoč tome, nismo se predavali, te smo odličnom obranom u zadnjoj četvrtini  zatvorili pristup košu protivniku, te igrali puno tečnije sa boljim protokom lopte u napadu. Tricom kapetana ekipe Domagoja Šute došli smo samo na poen zaostatka, te obranivši napad krenuli u zadnju akciju po pobjedu. Šuto se izborio za šut 10 sekundi prije kraja, pri čemu je bio fauliran na liniji za tri poena. Hladne glave poput iskusnih seniorskih igrača, Domagoj je pogodio sva tri bacanja i pitanje pobjednika je bilo riješeno. U zadnjoj akciji protivnika nismo dozvolili pristup košu i slavlje je moglo početi.

Sljedeće subote igramo zadnje kolo utakmice u skupini i pobjedom bi zauzeli prvo mjesto i plasirali se u treći krug. Pozivamo sve ljubitelje košarke da dođu bodriti ovu sjajnu generaciju u pokušaju da to izborimo i ove godine.

Za školu su igrali: Šuto, Surla, Oslaković, Hrgović, Dujmović, Car, Popović, Đevenica,  Gabrić i Ivačić.