IZVANUČIONIČKA NASTAVA IZ PRIRODE I DRUŠTVA

Učenici drugih razreda, u pratnji svojih učiteljica, proveli su veseo i edukativan dan  u obilasku svog naselja i jezera Jarun. U sklopu sadržaja cjeline ,,Moj zavičaj“ održali smo izvanučioničku nastavu u kojoj su se ponovili sadržaji koje učenici već poznaju, ali i čule i naučile nove spoznaje o njihovoj najbližoj okolini.

Krenuvši iz škole prolazili smo pokraj potoka Veliki potok, Vrapčak i Kustošak, te njihovim obalama došli sve do jezara Jarun. Tamo nas je ugostila biologinja Alisa Pokić, koja nam je održala zanimljivo predavanje. Učenici su mogli čuti koje sve biljne i životinjske vrste nastanjuju jezero i njegovu okolinu, koje nas životinje posjećuju zimi, a koje ljeti i kako ih možemo hraniti, pomagati im i brinuti se za njih. Čuli smo i zanimljivu legendu o somu Juri te zanimljivosti o Otoku ljubavi.

Također, učenici su ponovili važnost očuvanja čistoće voda i okoliša,  što su svojim ponašanjem u prirodi i pokazali.

Na kraju ovog sunčanog prijepodneva učenici su se vratili u školu obogaćeni znanjima o vodama svog naselja kojim svakodnevno prolaze, ali ih do sada nisu zamjećivali te važnosti očuvanja čistoće istih tih voda i prirode koja ih okružuje.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 16. 3. 2019.