Posjet Teatru Exit

Kazališna predstava SHAKEspeare na EXit

Učenici osmih razreda 4. travnja posjetili su Teatar Exit i pogledali predstavu SHAKEspeare na EXit.

Tri glumca: Živko Anočić, Saša Anočić i Marko Makovičić oduševili su ih suvremenim i njima lako shvatljivim prikazom Shakespeareovih djela: od kraljevskih drama i Hamleta do Romea i Julije. Sve im je predočeno modernim, njima bliskim rječnikom i referencama na općepoznate pojmove iz suvremene popularne kulture, npr. na Ratove zvijezda ili na Gospodara prstenova (My presious). Koktel kraljevskih drama, od one o Ivanu bez Zemlje do Henrika VIII. prikazan je u formi sportskog prijenosa (Božo, čujemo li se, Božo?) ili kroz zabavan krunodrp.

U 90-ak minuta predstave glumci izmjenjuju više desetaka likova, s lakoćom se prebacuju iz uloge u ulogu te unose i autoironične dosjetke o odnosima hrvatskih glumaca, studiju glume i prevlasti televizije nad kazalištem. Televizijske aranžmane u dječjim emisijama u uvodnome dijelu predstavljaju kao svoje najpoznatije radove, a učenike su posebno oduševili parodiranjem glumačke probe i ponavljanjem pojedinih scena te prepričavanjem didaskalija razgovornim jezikom.

Profesorice su osim predstave oduševile i prve reakcije učenika: Najbolja predstava koju smo gledali!

Fotografije preuzete s https://teatarexit.hr/predstave/shakespeare-na-exit/

Izvješće napisala Gordana Ljubas, prof.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 8. 4. 2019.