KOŠARKAŠI PETI U ZAGREBU

Selekcija naše škole se u subotu oprostila od daljnjeg natjecanja sa dvije uvjerljive pobjede i tako završila na odličnom petom mjestu u Zagrebu. Prvu utakmicu smo igrali protiv Njemačke škole protiv koje smo rastrčanom i atraktivnom igrom brzo riješili pitanje pobjednika. Konačno smo osim dobre obrane bili i vrlo efikasni i raspoloženi  u napadu .Brzo smo stekli visoku prednost tako da su svi igrači dobili priliku koji su nastavili u istom ritmu ne dozvolivši protivničkoj ekipi da smanji prednost. Drugu utakmicu smo igrali protiv vrlo jake OŠ Ivo Andrića koja je iznenađujuće pobijedila OŠ Rapska te smo za prolaz u polufinale morali pobijediti 15 koševa razlike. U prvoj četvrtini se utakmica igrala oprezno,ali polovicom druge,a posebno u trećoj četvrtini pojačali smo agresivnost u obrani,a u napadu se razigrao naš kapetan Domagoj Šuto te smo postepeno počeli dostizati naizgled nemoguću prednost. Na žalost utakmica je završila pobjedom naših igrača od 10 koševa razlike, makar teško se oteti dojmu da je trajala samo dvije minute dulje stigli bi i tih potrebnih 15 poena.

Momci su igrali iz utakmice u utakmicu sve bolje i časno se oprostili od natjecanja izvanrednom utakmicom ostavivši srce na terenu. Ponosni  smo na ove dječake koji su pokazali da igraju najbolje pod pritiskom i koji su ostavili zadnji atom snage u želji da ostvare nemoguće. Čudnim sustavom natjecanja sa sedam pobjeda i  samo jednim porazom završili smo natjecanje kao 5. u Zagrebu što je unatoč svemu izvanredan uspjeh.

Za školu su igrali:Šuto(kap.), Surla, Hrgović, Dujmović, Car, Đevenica, Ivačić, Bešker i Popović.

objavio: Tomislav Cvitković   datum: 15. 4. 2019.