MEŠTRI NA NAJBOLJI MOGUĆI NAČIN ZAVRŠILI DEBATNU SEZONU

Završnim osnovnoškolskim turnirom koji se održao 25. svibnja 2019. u II. gimnaziji završila je debatna sezona.

Meštri ispred II. gimnazije

Naš klub na turniru je sudjelovao s tri ekipe – jednom početničkom i dvije ekipe nastavljača. Početničku ekipu Meštri 1 činili su učenici šestog razreda (Karlo Greguraš, Ema Kovačević i Lucija Kraljević), ekipu nastavljača Meštri 2 učenica sedmog i učenici osmog razreda (Paula Barić, Teo Vračić i Iva Gojanović), a ekipu nastavljača Meštri 3 učenici osmog razreda (Gregor Marangunić, Lucija Sever i Luka Ćorić).

Meštri 1                                           Meštri 2

Meštri 3

Turnir za početnike imao je četiri kola na tezu Treba zabraniti reklamiranje alkohola. Meštri 1 ostvarili su sve četiri pobjede i u ukupnom poretku zauzeli drugo mjesto. U individualnom poretku govornika Lucija Kraljević zauzela je jedanaesto, Karlo Greguraš treće, a Ema Kovačević drugo mjesto.

Ema Kovačević - 2. govornica               Karlo Greguraš - 3. govornik

Turnir za nastavljače imao je tri kola, a na sva tri debatiralo se na ad hoc teze: Muškarci i žene trebali bi se zajedno natjecati u svim neborbenim sportovima, Treba zabraniti izbore ljepote i Treba prijavljivati prepisivanje na ispitima. Debatanti su za pripremu debate imali 45 minuta. Nakon ostvarenih pobjeda u prvim dvama kolima, u trećem, završnom kolu, za osvajanje turnira debatirali su Meštri 2 protiv ekipe Meštri 3. Na kraju je ekipa Meštri 3 bila uspješnija te je osvojila turnir, dok je ekipa Meštri 2 zauzela drugo mjesto. Svi debatanti plasirali su se među prvih šest govornika turnira, a najboljom govornicom proglašena je Lucija Sever!

Lucija Sever - 1. govornica                    Luka Ćorić - 2. govornik

Čestitamo svim debatantima na trudu i radu tijekom cijele godine te na ostvarenim rezultatima! Našim osmašima ovo je bio posljednji osnovnoškolski turnir. Vjerujemo da su mnogo toga naučili i da će se i u srednjoj školi pridružiti nekom debatnom klubu i nastaviti s radom usavršavajući svoje raspravljačke vještine.

Gordana Ljubas i Irina Maljcov, voditeljice debatnoga kluba

objavio: Irina Maljcov   datum: 28. 5. 2019.